Szczypiorniści z Lubina bez punktów w Kwidzynie

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2019-08-31 20:25 | Zmodyfikowano: 2019-08-31 20:25

Pierwszą bramkę dla Zagłębia w sezonie 2019/2020 zdobył Tomasz Pietruszko, który obok Michała Stankiewicza, był wyróżniającym się zawodnikiem sobotniego meczu. Dobra postawa obrotowych Zagłębia, którzy zdobyli dla lubińskiej ekipy łącznie siedem bramek, nie wystarczyła jednak do pokonania czwartej drużyny poprzednich rozgrywek.

Po wyrównanym początku, z lekkim wskazaniem na Miedziowych, do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. MMTS prowadził, ale nie na tyle wyraźnie, aby być spokojnym o końcowy wynik. Przewaga kwidzynian wynosiła dwie-trzy bramki i właśnie 3-bramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza połowa. Na początku drugiej MMTS odskoczył jeszcze na kilka bramek, ale Miedziowi zniwelowali straty. Przestój w ostatnich minutach kosztował lubinian utratę kontaktu z rywalem, przez co rywale bez większych nerwów utrzymali korzystny wynik do końca.

MMTS Kwidzyn – MKS Zagłębie Lubin 28:23 (16:13)

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek – Krieger, Peret, Rosiak, Rzechowski, Kryński, Adamski, Biegaj, Potoczny, Netz, Ossowski, Guziewicz, Grzenkowicz, Landzwojczak, Przytuła.

MKS Zagłębie Lubin: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 3, Kupiec 3, Pietruszko 4, Sroczyk 5, Dudkowski 1, Pawlaczyk, Mrozowicz, Gębala 3, Adamski, Bysiak, Bogacz, Hajnos 2, Chychykalo 2.