Superliga: Wyjazdowe porażki dolnośląskich drużyn

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-09-22 07:29 | Zmodyfikowano: 2019-09-22 07:31

Spotkanie w Tarnowie było zacięte od początku do końca. Gospodarze prowadzili do przerwy 15:11, ale Chrobry zdołał odrobić straty. Po czterech bramkach z rzędu głogowianie wyszli nawet na prowadzenie 25:24 w 51 minucie. Po regulaminowym czasie był jednak remis 27:27 i o losach spotkania zadecydowały rzuty karne. W nich lepsi byli gospodarze.

Grupa Azoty Tarnów - Chrobry Głogów 27:27 (15:11) k. 4:2

Grupa Azoty Tarnów: Małecki, Cichoń, Barnaś - Kowalik 7, Kuźdeba 5, Sanek 4, Tarcijonas 3, Lazarowicz 2, Pedryc 1, Wojdan 1, Grabowski 1, Dadej 1, Nowak 1, Niemiec, Misiewicz, Grozdek.

Chrobry Głogów: Stachera, Kapela - Zdobylak 5, Krzysztofik 4, Wawrzyniak 3, Bekisz 3, Makowiejew 3, Babicz 2, Jamioł 2, Przysiek 1, Tylutki 1, Marszałek 1, Podobas 1, Klinger 1, Orpik, Sadowski.

W meczu w Puławach pierwsze skrzypce grali bramkarze - Marcin Schodowski z Zagłębia i Wadim Bogdanow z Azotów. Obaj swoimi interwencjami zdominowali pierwsze minuty. Do przerwy minimalnie lepsi byli gospodarze 12:11. Zagłębie goniło, ale nie było w stanie odwrócić losów spotkania. Nie pomogła nawet bezpośrednia czerwona kartka dla Michał Szyby, którą zawodnik Azotów został ukarany w 47 minucie.

KS Azoty Puławy - Zagłębie Lubin 27:23 (12:11)

KS Azoty Puławy: Bogdanow, Koszowy - Gumiński 6, Łangowski 4, Przybylski 3, Dawydzik 3, Seroka 3, Rogulski 2, Kowalczyk 2, Jarosiewicz 2, Podsiadło 1, Moryń 1, Szyba

Zagłębie Lubin: Bartosik, Schodowski - Tokaj 7, Chychykało 4, Sroczyk 3, Stankiewicz 2, Dudkowski 2, Kupiec 2, Pawlaczyk 1, Gębala 1, Bogacz 1, Pietruszko, Marciniak, Hajnos