Śląsk Wrocław kończy II memoriał Adama Wójcika bez zwycięstwa

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-09-22 19:15 | Zmodyfikowano: 2019-09-22 21:56

Gospodarze zaczęli mecz od kilku celnych trójek, ale potem dominowali już rywale. Po pierwszej kwarcie Śląsk przegrywał 19:25, po drugiej 30:41. Po przerwie Arka jeszcze bardziej podkręciła tempo i po trzeciej odsłonie prowadziła 63:44. Czwarta kwarta nie zmieniła już obrazu spotkania.

Śląsk Wrocław zajął zatem ostatnie miejsce w memoriale. Pierwszego dnia koszykarze Andrzeja Adamka przegrali z Filou Oostende 70:83. Mistrzowie Belgii zostali zwycięzcami turnieju, bo wczoraj ograli jeszcze Asseco Arkę 90:68. Na MVP turnieju wybrano Amara Syllę z Filou. Najlepszymi strzelcami byli Mathieu Wojciechowski i Aleksander Dziewa ze Śląska.

Dla WKS był to ostatni test przed rozpoczynającym się w czwartek nowym sezonem Energa Basket Ligi. Wracający do najwyższej klasy rozgrywkowej klub z Wrocławia zmierzy się wtedy w Hali Orbita z HydroTruck Radom. Początek meczu o 17:40.