Piłkarz Zagłębia Lubin dał zwycięstwo nad Niemcami

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-10-11 07:04 | Zmodyfikowano: 2019-10-11 07:06
A|A|A

Biało-czerwoni zaczęli fantastycznie i prowadzili już po 16 sekundach! Trzy kolejne gole zdobyli jednak Niemcy. Polacy odrobili straty na przełomie pierwszej i drugiej połowy. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w doliczonym czasie gry o zwycięstwie naszej kadry zadecydował Łukasz Poręba.

– Chcieliśmy od początku grać agresywnie i bardzo szybko przyniosło to skutek. Prowadziliśmy, próbowaliśmy zdominować rywali, ale to oni postawili na wysoki pressing i zepchnęli nas do defensywy. Strzelili trzy gole po bardzo składnych akcjach, w których było widać świetne wyszkolenie techniczne przeciwników Na szczęście jeszcze przed przerwą strzeliliśmy gola na 3:2 i to nam dodało skrzydeł. Jak graliśmy do przodu, to było dobrze. Gdy zaczynaliśmy podawać wszerz czy do tyłu, zaczynały się problemy. To my zdominowaliśmy rywali po przerwie. Wyszliśmy bardzo wysoko pressingiem i szybko wyrównaliśmy. W przerwie była merytoryczna rozmowa. Mówiliśmy zawodnikom w jaki sposób w drugiej części podejść do rywali. I zaszła w ich głowach zmiana. Przekonali się, że skoro mają piłkę to wygrywają, a nie przyglądają się, co robią rywale. Musimy być na boisku zdecydowani. Stworzyliśmy bardzo dużo dobrych akcji w niezłym tempie. Do tego dużo nam też dały zmiany. Lepiej wyglądaliśmy pod względem fizycznym i to było widać pod koniec spotkania – podsumował spotkanie selekcjoner Jacek Magiera.

Niemcy - Polska 3:4

Gole: Manuel Wintzheimer 7 (k), 21, John Yeboah 36 - Tomasz Makowski 1, Marcel Zylla 41, Dawid Kurminowski 47, Łukasz Poręba 90

Niemcy: Christian Früchtl - Lennart Czyborra (82' Gian-Luca Itter), Jonas David, Thomas Keller, Lino Tempelmann, John Yeboah (62' Benjamin Goller), Manuel Wintzheimer (62' Jonathan Burkardt), Nicolas Kühn (76' Florian Krüger), Kilian Ludewig (82' Alfons Amade), Aaron Opoku (62' David Otto), 20. Finn Becker.

Polska: Paweł Sokół - Serafin Szota, Mateusz Bondarenko, Jakub Kiwior - Michał Skóraś (62' Jakub Bednarczyk), Bartosz Slisz, Adrian Stanilewicz (62' Łukasz Poręba), Tomasz Makowski, Tymoteusz Puchacz - Dawid Kurminowski (62' Adrian Benedyczak), Marcel Zylla.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama