Świetna pierwsza połowa dała wygraną w meczu z liderem

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-11-02 15:15 | Zmodyfikowano: 2019-11-02 15:15

Pierwsza połowa była popisem zespołu Dominika Nowaka, choć pierwsze sytuacje w meczu stworzyli goście. Na niecelne uderzenia Mateusza Cichockiego oraz Leandro Miedź odpowiedziała mocno  i konkretnie. W 13. minucie akcje rozpoczętą przez Dawida Korta skutecznie wykończył Paweł Zieliński, który płaskim strzałem przy dalszym słupku dał prowadzenie gospodarzom. 4 minuty później zielono-niebiesko-czerwoni prowadzili już 2:0. Wynik uderzeniem głową po rzucie rożnym podwyższył Adrian Purzycki, a kolejną asystę w tej sytuacji zanotował Kort.

Potem swoje szanse znów mieli goście. Strzałom bardzo aktywnemu Leandro oraz Rafała Makowskiego brakowało jednak precyzji. Skuteczność była natomiast atutem Miedzi. W 42. minucie Mateusz Kochalski obronił wprawdzie uderzenie Macieja Śliwy, ale był już bezradny wobec atomowej dobitki Jakuba Łukowskiego. Zespół Dominika Nowaka zszedł do szatni na przerwę z trzybramkową przewagą.

Druga odsłona zaczęła się od kolejnego pudła drużyny z Radomia. Tym razem dogodną szansę zmarnował rezerwowy Patryk Mikita. W 52. minucie Miedź mogła definitywnie rozstrzygnąć losy spotkania, ale Henrik Ojamaa nie wykorzystał rzutu karnego. Piłka po strzale Estończyka z 11 metrów poszybowała obok bramki.

Do końca meczu ton grze nadawał lider rozgrywek, ale piłkarze z Radomia seryjne marnowali ogrom sytuacji podbramkowych. Sam Makowski miał kilka szans na pokonanie Łukasza Załuski, ale nie potrafił wykorzystać żadnej z nich. A gdy piłka już zmierzała do siatki poza zasięgiem bramkarza Miedzi, wybijali ją z linii obrońcy gospodarzy. Dopiero w 86. minucie przyjezdnym udało się sforsować defensywę gospodarzy. Honorową bramkę dla Radomiaka zdobył strzałem głową Maciej Górski.

Goście kończyli mecz w "10", po tym jak w doliczonym czasie gry z boiska za drugą żółtą kartkę został usunięty Damian Jakubik. Wynik nie uległ już zmianie. Piłkarze z Legnicy nadal pozostają niepokonani w tym sezonie na własnym boisku.

Miedź Legnica – Radomiak Radom 3:1 (3:0)

Bramki: Zieliński (13), Purzycki (18), Łukowski (42) – Górski (86)

Miedź: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Bozo Musa, Nemanja Mijusković, Marcin Warcholak - Adrian Purzycki, Krzysztof Danielewicz - Maciej Śliwa (80 Artur Pikk), Dawid Kort (82 Maciej Koziara), Henrik Ojamaa (69 Patryk Makuch) - Jakub Łukowski.

Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Michał Grudniewski, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Meik Karwot (74 Damian Nowak), Rafał Makowski - Leandro Pereira, Mateusz Michalski (46 Patryk Mikita), Michał Kaput (46 Adam Banasiak) - Maciej Górski.

Żółte kartki: Danielewicz, Mijusković (Miedź) oraz Jakubik, Grudniewski, Karwot (Radomiak).

Czerwona kartka: Damian Jakubik (Radomiak) - za drugą żółtą.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).