Łukasz Kubot nie wygra tenisowego ATP Finals w Londynie

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-11-16 21:45

Polsko-brazylijski duet gładko przegrał pierwszego seta. Kubota i Melo stracili podanie już w pierwszym swoim gemie serwisowym. I choć błyskawicznie odpowiedzieli tym samym, skuteczniejsi byli jednak Francuzi i wygrali pierwszą partię 6:3.

W secie drugim kibice zobaczyli aż cztery przełamania. Kubot i Melo prowadzili w nim 5:4, ale nie zdołali wygrać kolejnego gema i o końcowym rezultacie miał zadecydować tie-break. W nim trzy pierwsze piłki wygrali Francuzi, którzy ostatecznie cieszyli się z awansu do finału, odnosząc czwarte zwycięstwo w turnieju kończącym sezon.

Rywalami Herberta i Mahuta w jutrzejszym meczu o tytuł będą Raven Klaasen i Michael Venus. Reprezentant Republiki Południowej Afryki i Nowozelandczyk wygrali w drugim półfinale z Kolumbijczykami Cabalem i Farahem 6:7, 7:6 i 10-6.

Dla zawodnika z Lubina była to kolejne podejście do ATP Finals. 37-letni Polak od trzech lat na stałe gra w parze z tenisistą z Ameryki Południowej. Regularnie meldują się w obsadzie kończącej sezon imprezy, dwa lata temu dotarli do finału, a w ostatniej edycji odpadli po fazie grupowej. W latach 2009-10 Kubot wystąpił w mastersie razem z Austriakiem Oliverem Marachem. Nie zdołali wówczas awansować do fazy pucharowej. Pięć lat temu ze Szwedem Robertem Lindstedtem Polak odpadł półfinale. Młodszy o rok Melo też czeka na pierwszy triumf w imprezie, w obsadzie której znalazł się po raz siódmy z rzędu.