Więcej emocji poza murawą. Śląsk wysoko przegrał z Legią

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-12-08 19:43 | Zmodyfikowano: 2019-12-08 19:47

Hit Ekstraklasy mógł rozpocząć się fantastyczni dla Śląska. W 7 minucie Igor Lewczuk sfaulował Damiana Gąskę i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Robert Pich, ale jego lekki, techniczny strzał w prawy róg obronił Radosław Majecki. Ofensywni piłkarze Legii odwdzięczyli się swojemu bramkarzowi w 14 minucie. Goście przeprowadzili akcję lewym skrzydłem, Michał Karbownik będąc blisko bramki w polu karnym wycofał ją na 8 metr do Pawła Wszołka, a ten precyzyjnym, płaskim strzałem lewą nogą posłał piłkę w prawy róg bramki Śląska i było 1:0 dla Legii.

W 24 minucie dali znać o sobie kibice, którzy odpalili środki pirotechniczne. Mecz został przerwany i piłkarze wrócili na murawę dopiero w 31 minucie.

Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry piłka znów znalazła się w siatce Śląska. Gola po kontrataku zdobył Jose Kante, ale sędzia bramki nie uznał, bo słusznie dopatrzył się w tej akcji spalonego.

Po przerwie Legia nie dała już szans Śląskowi. W 58 minucie dobrą interwencję zanotował Matus Putnocky, który w sytuacji sam na sam zatrzymał Luquinhasa.

Warszawski zespół dopiął swego w 72 minucie. Po indywidualnej akcji Michała Karbownika i przypadkowym rozegraniu w polu karnym do piłki dopadł Jose Kante i z ostrego kąta mijając Putnockyego podwyższył na 2:0.

Legia "kropkę nad i" postawiła w 83 minucie. Z prawej strony pola karnego dośrodkował Paweł Wszołek, a niepilnowany Luqinhas tylko dołożył głowę ustalając wynik.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:3 (0:1)

Gole: 0:1 Paweł Wszołek (13), 0:2 Jose Kante (73), 0:3 Luquinhas (83-głową).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Diego Zivulic, Filip Markovic. Legia Warszawa: Paweł Wszołek.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
Widzów 31 819.

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Kamil Dankowski, Israel Puerto, Wojciech Golla, Dino Stiglec - Robert Pich, Diego Zivulic, Jakub Łabojko (70. Filip Markovic), Damian Gąska (78. Mateusz Cholewiak), Przemysław Płacheta (68. Piotr Samiec-Talar) - Erik Exposito.

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Karbownik - Paweł Wszołek, Andre Martins (68. Jarosław Niezgoda), Luquinhas, Domagoj Antolic, Walerian Gwilia (83. Mateusz Wieteska) - Jose Kante (83. Maciej Rosołek).(PAP)