Daemon Łukasza Śmigla, przewodniki po żydowskim Wrocławiu i Dolnym Śląsku i górskie opowieści Tadeusza Szczęsnego [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2020-01-29 23:30 | Zmodyfikowano: 2020-02-01 08:30
A|A|A

Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel z nową książką "Daemon"

W alternatywnej rzeczywistości religią panującą jest śmierć, a Inspektorat do Spraw Nieumarłych walczy z hordami Mięsożerców. Na froncie I wojny światowej alianci wierzą w świętego, który zabiera rannych z pola bitwy. Niemcy, nie mogąc złamać oporu wroga, wysyłają agenta – Fritza Gekho, aby ten go zabił. W skutym lodem, postapokaliptycznym świecie, ludzie zmagają się z ukrytymi w pancerzach, tajemniczymi, ptasimi najeźdźcami... Nadchodzi "Daemon" (Wydawnictwo Oficynka), czyli zbiór 14 opowiadań z pogranicza fantastyki, thrillera i horroru. O swojej nowej książce opowiedział autor, którego słuchacze Radia Wrocław Kultura dobrze znają i pamiętają. Doktor Łukasz Śmigiel, autor 7 powieści i zbiorów opowiadań i wykładowca Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, znany również przez blisko 4 lata jako dziennikarz Radia Wrocław Kultura. 

Naszymi gośćmi byli też Tamara Włodarczyk i Jerzy Kichler, autorzy "Przewodnika po żydowskim Wrocławiu" (wydawnictwo Ad Rem). To już drugie wydanie publikacji poświęconej dziedzictwu kulturowemu wrocławskich Żydów, w której znajdziemy informacje dotyczące różnych aspektów życia tej społeczności – religijnego, kulturalnego, społecznego, politycznego i gospodarczego. W przewodniku poczytamy o istotnym wkładzie wrocławskich Żydów w rozwój stolicy Dolnego Śląska oraz szczególna rola, jaką Wrocław odegrał dla Żydów niemieckich i polskich. Porozmawialiśmy też o najnowszej książce Tamary Włodarczyk, napisanej tym razem z Ignacym Einhornem, czyli "Przewodniku po żydowskim Dolnym Śląsku – Region wałbrzyski".

Na koniec zawitał do nas Tadeusz Szczęsny. Na co dzień manager produktu w dużej wrocławskiej firmie jest pasjonatem wspinaczki górskiej. Za namową profesora Jacka Kolbuszewskiego historyka literatury i autora wielu książek o tematyce górskiej wydał zbiór opowiadań zatytułowany „Zaginiony horyzont" (wydawnictwo STAPIS). To dokonany przez dekadę zapis doświadczeń i wspomnień Tadeusza Szczęsnego, oraz anegdot związanych ze wspinaczką oraz ludźmi dzielącymi tę pasję. Część dochodu ze książki autor przeznacza na pomoc podopiecznym Fundacji ProCuro, która wspiera rehabilitację niepełnosprawnych dzieci poprzez działalność artystyczną.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama