Co dalej ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 1 we Wrocławiu?

Paulina Waleszczak, km | Utworzono: 2020-02-06 21:59 | Zmodyfikowano: 2020-02-06 22:01
A|A|A

Fot. Paulina Waleszczak

Zastępca Kuratora Janusz Wrzał spotkał się dziś z rodzicami uczniów szkoły i przyznał, że decyzja nie jest łatwa:

Od września budynek przy ulicy Lutra, gdzie wcześniej mieściła się szkoła, jest nieczynny. Część dzieci z SOSW uczy się w ośrodku przy Kamiennej, a pozostałe przy Parkowej. Miasto zaproponowało rozbudowę tych placówek i przystosowanie ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami do 2022 roku, łącznie zamierza przeznaczyć na ten cel 16 milionów złotych. Zdaniem rodziców to nie wystarczy:

Jeżeli Kurator pozytywnie odniesie się do decyzji Miasta, to szkoła będzie mogła zostać zlikwidowana. Jeśli negatywnie - Miasto może odwołać się do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Rozczarowana
2020-02-08 02:00:45
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: 6
Takie posunięcie oznacza redukcję miejsc w podstawowych szkołach specjalnych we Wrocławiu. Oznacza też zniszcxenie potencjału SOSW nr 1 budowanego przez długie lata na który składa się wspaniałą kadrą nauczycielską, zgrana i doświadczona, która jako całość radzi sobie z każdym dzieckiem niepełnosprawnym. Pan Prezydent w ten sposób niszczy szkolnictwo specjalne we Wrocławiu.
~////
2020-02-07 21:30:22
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 3
Sutryk potrzebuje pałacu dla nieswojego kota, odnośnie którego umorzono śledztwo. "Dzieci won"...
~XXX
2020-02-07 19:42:26
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 13
Rodzice dzieci niepełnosprawnych od momentu pojawienia się w ich życie wyjątkowych dzieci mają ciągle rzucane kłody pod nogi. Oni już naprawdę przeżyli wiele walcząc o byt swoich pociech. Osoba, która nie przebywała dłużej z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną, nie zdaje sobie sprawy ile opieki, troski i miłości ono potrzebuje. Dlaczego jedna osoba może decydować o życiu tak wielu osób? Miasto chce zlikwidować tak wielki potencjał, który się wytworzył przez tyle lat w SOSW nr 1. Wstyd dla Wrocławia.
~DOLNOŚLĄZAK
2020-02-07 17:49:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
P.SUTRIK realizuje interes...z pewnością nie narodowy. Fundacja ewangelicka do której chce oddać niepełnosprawne dzieci jest pod zarządem...pana pastora który w mediach społecznościowych nie ukrywa się ze swoją niemieckością. Ot...i cała prawda.
~Wroclawianin
2020-02-07 17:01:56
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 15
Miasto kolejną próbą likwidacji próbuje ukryć rażące błędy popełnione przez ostatni rok! Nic nie myśl i o dobru tych dzieci tylko o tym aby zlikwidować im szkołę... upchanie ich do dwóch budynków w których brakuje miejsc aby mogły uczyć się w godnych warunkach! Wstyd dla Wrocławia który zamiast próbować im pomóc tu i teraz to brnie w wymyślają ideologię jednego człowieka... oby nie odbiło się to czkawką dla Wszystkich ;( żal patrzeć na nierówna walkę Giganta z bezdomnymi niepełnosprawnymi
~wrocławianin
2020-02-07 13:17:49
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 11
$utryk ma sto pomysłów jak dbać o stadion i kopaczy. Nie słyszałem o żadnym dla tych dzieci!
~POlexit
2020-02-07 07:05:35
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 9
Cieplak JaCuś z POlszewikami likwiduje szkoły i przedszkola.
~Wrocław tonie!
2020-02-06 22:40:14
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 16
Pod rządami tego pana. Sutryk łapy precz od dzieci i szkół.Rodzice życzę wytrwałośći w walce o dobro waszych dzieci.Czekamy na referendum nie może być prezydentem osoba,która podnosi rękę na dzieci w imię czyichś interesów
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.