Dolnośląska grupa nie pojedzie w słynnych imprezach we Francji i Włoszech

Piotr Pietraszek, CCC Team | Utworzono: 2020-03-05 20:00 | Zmodyfikowano: 2020-03-05 20:00

Decyzję podjęto po czwartkowym oficjalnym odwołaniu innego włoskiego wyścigu Strade Bianche. Kierownictwo CCC Team uzasadnia ją troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, obsługi oraz innych osób, które uczestniczą w wyścigach etapowych.

- Kolarstwo to wyjątkowy sport. Podczas wyścigów etapowych ekipy podróżują z miasta do miasta. A to wiąże się m.in. z nawiązywaniem kontaktów z wieloma osobami - chociażby kibicami, czy też zatrzymywaniem w różnych hotelach. Wszystko to dzieje się w środowisku, którego nie jesteśmy w stanie kontrolować. Zdrowie naszych zawodników, obsługi oraz innych ludzi jest dla nas priorytetem. Przy wielu niewiadomych dotyczących wprowadzenia protokołów bezpieczeństwa na wyścigach etapowych, uważamy, że nasze wycofanie jest słuszną decyzją - oświadczył szef sztabu medycznego dolnośląskiej grupy Max Testa.

Jak podkreślono, decyzja o wycofaniu się z Paryż-Nicea oraz Tirreno-Adriatico nie była prosta.

- Spodziewaliśmy się, że po odwołaniu Strade Bianche taki sam los spotka włoską etapówkę. Działamy w jak najlepszym interesie naszych zawodników oraz personelu. Podejmujemy więc odpowiedzialne działania, które zmniejszą ryzyko narażenia na zachorowanie podczas tych wyścigów etapowych. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem koronowirusa jest dynamiczna, będziemy więc nadal ją monitorować i odpowiednio dostosowywać kalendarz naszych startów. Chcemy wyrazić nasze wsparcie dla ASO i RCS. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że jesteśmy zawiedzeni brakiem wytycznych ze strony UCI w tej newralgicznej sytuacji, w jakiej została postawiona nasza dyscyplina, a wszystkie ekipy męskie i żeńskie zostały zmuszone do podejmowania samodzielnych działań - podkreślił prezydent CCC Team Jim Ochowicz.

Coraz większy obszar zagrożenia epidemią koronawirusa powoduje spore perturbacje w kalendarzu kolarskim. Wiele wskazuje na to, że nie dojdą do skutku inne marcowe imprezy we Włoszech. Nawet gdy najbliższe wydarzenia przeprowadzone zostaną zgodnie z planem, nie weźmie w nich udziału wiele czołowych zespołów. Z apelem do Międzynarodowej Unii Kolarskiej o odwołanie marcowych wyścigów we Włoszech oraz zawodów Paryż-Nicea, z uwagi na zagrożenie dla zdrowia ich uczestników, zwrócili się w oficjalnym liście lekarze 11 ekip World Touru.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.