Wiadomo już, kto zajmie miejsce CCC Team w kolarskiej elicie

PP/PAP | Utworzono: 2020-09-29 19:55

Zespół prowadzony przez Jean-Francois Bourlarta zakończył w poniedziałek wieczorem negocjacje z głównym menedżerem polskiej grupy CCC Jimem Ochowiczem. Obie strony zgodziły się na zwiększenie budżetu i nie wykluczyły, że nową drużynę wzmocni jeszcze jeden partner.

Już na początku kwietnia polska firma obuwnicza CCC poinformowała, że w związku wybuchem pandemii koronawirusa i zaistniałymi problemami finansowymi wycofa się z końcem sezonu 2020 ze wspierania swojej grupy, należącej do elity kolarskiej.

Od tego czasu Ochowicz poszukiwał nowego sponsora, a zawodnicy zaczęli się rozglądać za nowym pracodawcą. Lider ekipy CCC, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Belg Greg Van Avermaet związał się od przyszłego sezonu z grupą AG2R, były mistrz Europy Włoch Matteo Trentin - z UAE Team Emirates, a jego rodak Alessandro De Marchi - z Israel Start-Up Nation. Dwuletni kontrakt z francuską grupą Cofidis podpisał też Szymon Sajnok.

Wraz z przystąpieniem do World Tour ekipa Circus-Wanty Gobert będzie miała zagwarantowany udział we wszystkich największych wyścigach, na czele z Tour de France.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.