Joanna Drabik i Patrycja Świerżewska w Metraco Zagłębiu

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-03-30 19:00
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Do drużyny Metraco Zagłębia Lubin dołącza reprezentacyjna obrotowa, Joanna Drabik. 26-letnia zawodniczka związała się z klubem na dwa lata.

Joanna Drabik to jedna z najlepszych obrotowych w naszym kraju, co skutkuje regularnymi powołaniami do reprezentacji Polski. Etatowa kadrowiczka przez ostatnie dwa sezonu występowała w węgierskim Siófok KC, z którym w przerwanym sezonie zajmowała drugie miejsce z potentatem z Gyor, a sezon wcześniej zdobyła ze swoim klubem brązowy medal węgierskiej ekstraklasy, a także triumfowała w Pucharze EHF.

W obecnym sezonie nowa obrotowa Metraco Zagłębia zdobyła 18 bramek w Pucharze EHF, a jej zespół znalazł się w najlepszej czwórce rozgrywek. W obecnym sezonie w lidze Joanna Drabik zdobyła 49 bramek, a dwie dołożyła w Pucharze Węgier.

Przed występami w jednej z lepszych europejskich lig, Joanna Drabik przez pięć sezonów reprezentowała barwy MKS-u Lublin, z którym trzykrotnie sięgnęła po mistrzostwo Polski. Wcześniej występowała w KKS Kielce.

W zorganizowanym w czerwcu 2015 plebiscycie portalu Handball Planet została wybrana najlepszą młodą obrotową na świecie.

Asia to klasa sama w sobie. To czołowa, żeby nie powiedzieć najlepsza zawodniczka na swojej pozycji. Rozmawialiśmy z nią, zanim trafiła do Lublina, wówczas się nie udało. Teraz trafi do nas z ligi węgierskiej i na pewno wpłynie na poziom gry Metraco Zagłębia w jak najlepszym wydaniu – mówi Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

Zespół Metraco Zagłębia Lubin wzmocniła także Patrycja Świerżewska. 24-letnia rozgrywająca podpisała z klubem dwuletni kontrakt.

Nowa zawodniczka Zagłębia ostatnie miesiące spędziła w Norwegii, gdzie reprezentowała barwy Byasen. Dla klubu z Trondheim rzuciła 40 bramek w 17 meczach i zdobyła brązowy medal norweskiej ekstraklasy. Wcześniej występowała w Elblągu, gdzie była wyróżniającą się szczypiornistką. Jest też etatową reprezentantką Polski.

Patrycja jest niesłychanie szybka i zwrotna, dobrze kontroluje sytuację na boisku. Nieustraszona w ataku i silna w obronie – mówił o Patrycji Świerżewskiej trener Byåsen, Atle Oliver Johansen.

Patrycja Świerżewska jest praworęczna i występuje na lewym lub na środku rozegrania. Z Metraco Zagłębiem Lubin związała się dwuletnim kontraktem – Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tak utytułowanego klubu, z którym chce zdobyć mistrzostwo Polski. Jestem podekscytowana walką o złoto w przyszłym sezonie i zrobię wszystko, by pomóc Zagłębiu osiągnąć ten cel – mówi nowa rozgrywająca Zagłębia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama