Nie Było Grane: Arbouretum, Father John Misty, Chris Forsyth, Julia Holter

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2020-04-11 10:35 | Zmodyfikowano: 2020-04-11 10:35

Coachella, Glastonbury, Halfway, Tauron Nowa Muzyka... to tylko część tych wielkich i nieco mniejszych, ale wciąż cyklicznych imprez muzycznych, których z wiadomego powodu w tym roku nie uświadczmy (bądź jak w wypadku katowickiego i pustynnego festiwalu, na chwile obecną przynajmniej, odbędą się one w późniejszym terminie). Na całe szczęście, brak koncertów rekompensują nam kwietniowe premiery, a tych prawdziwy wysyp, i nie rzadko są to płyty ekscytujące.


Nie Było Grane - alternatywa, eksperymenty i proste choć nieoczywiste piosenki - Radio Wrocław Kultura, w środy od 19.00 do 21.00 (powtórka w sobotę od 17.00)! 


Zaczniemy więc od wydanego właśnie i to zupełnie niespodziewanie zeszłorocznego, hamburskiego koncertu Father John Misty. Artysta wspierany przez symfoników z Neue Philharmonie Frankfurt zaprezentował tam materiał nie tylko z ostatnich płyt, a my postaramy się o selekcję najciekawszych fragmentów (a tych całkiem sporo!).
Wydawnictwo koncertowe zaprezentował też doskonale znany w Nie Było Grane Chris Forsyth, który swoje siły połączył z Garcia Peoples. Co przyniosła sceniczna kolaboracja artystów doskonale czujących się w świecie bluesowo-psychodelicznej improwizacji?


Takie składowe były też podstawą pracy studyjnej, która zaowocowała nową płytą Arbouretum. A obok selekcji z „Let It All In” będziemy też wspominać zeszłoroczną edycję Halfway Festivalu, kiedy to Julia Holter zwierzała się z marzenia o przygotowaniu muzyki towarzyszącej filmowi. Te właśnie się ziściły, posłuchamy więc ich efektów w ramach ścieżki ilustrującej „Never Rarely Sometimes Always”.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.