Nie Było Grane: Julia Holter (wywiad), Angel Olsen, Tinariwen

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2019-09-25 14:45 | Zmodyfikowano: 2019-09-25 14:45

Moimi ulubionymi piosenkami są te nieposiadające słów” – tak o swojej twórczości jak i muzyce, której najbardziej lubi słuchać, kilka miesięcy temu opowiadała. Holter postanowiła powrócić do swojego sprawdzonego sposobu komponowania. Odrzuciła tradycyjną piosenkową strukturę na rzecz improwizowania w domowej sypialni. Efekt? O jej najnowszym materiale „Aviary” napisaliśmy: Artystka zrezygnowała z formuły tradycyjnej piosenki na rzecz somnambulicznych ballad preparowanych brzmieniem syntezatorów, instrumentów smyczkowych sytuujących jej półtoragodzinny album na granicy kameralistyki i art popu. Innych słów użyli recenzenci Guardiana, The Wire, Noisey, The Quietus czy serwisu Pitchfork, ale i oni zaliczyli „Aviary” do grona najlepszych płyt 2018 r.


Julia Holter obecnie promuje materiał na koncertach. Końcem czerwca na trasie Roskilde – Musical Instrument Museum w Phoenix przydarzył jej się przystanek w ramach białostockiego Halfway Festivalu.


Nie Było Grane czyli sludge, doom, indie, shoegaze, alternatywa, eksperymenty i proste piosenki - Radio Wrocław Kultura, środy 21.00 - 23.00 (powtórka w sobotę od 17.00)!


Dziś w Nie Było Grane posłuchamy opowieści o tym jak powstawał album „Aviary”. Czy rzeczywiście, jak przeczytać można w niezliczonych recenzjach, mocno wpłynęła nań proza Etel Adnan? W końcu jak doszło do spotkania i współpracy Holter z Orkiestrą Syryjskich Muzyków?


Słowom Julii Holter towarzyszyć będzie jej muzyka (przede wszystkim z „Aviary”), ale zerkniemy też na zaanonsowane wyżej kapitalne wydawnictwo „Africa Express Presents… The Orchestra of Syrian Musicians & Guests”. A skoro tak, to będzie i nowy Tinariwen z gościnnym udziałem Cassa McCombsa, artysty goszczącego w Polsce przed 2 laty również na Halfway Festiwalu.


Znajdziemy też miejsce na przedpremierową muzykę Angel Olsen (która obok McCombsa przyjechała na wspomnianą edycję Halfway Festivalu), mającej w Nie Było Grane – podobnie jak Julia Holter – swoje stałe miejsce.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.