Muzyka w RWK: Bardzo Młoda Kultura, Oxford Drama, Błoto i Siema Ziemia [PODCASTY]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2020-05-04 19:10 | Zmodyfikowano: 2020-05-04 19:22


Na początek Bardzo Młoda Kultura czyli program wsparcia dla inicjatyw kulturalno-edykacyjnych. Między innymi o konkursie, w którym do zdobycia jest 10.000 zł, mówili dyrektor OPT Paweł Kamiński i szef ODA Firlej Robert Chmielewski. Wspomnieliśmy też o copiątkowych koncertach z cyklu Firlej on-line.


Co poniedziałek staram się też sprawdzać, co w dziwnych czasach pandemii słychać u muzyków, którzy byli nominowani do EMOCJI - naszych nagród kulturalnych. Tym razem połączyliśmy się z Gosią Dryjańską i Marcinem Mrówką czyli wrocławskim zespołem Oxford Drama.


Następnie Błoto. Nowy zespół członków EABS, znamy od dawna. Dali przecież już kilka świetnych koncertów. W końcu, ukazał się debiutancki album "Erozje", o którym porozmawiałem z Markiem Latarnikiem Pędziwiatrem, Pawłem Stachowiakiem znanym także jako Wuja HZG i Sebastianem Jóźwiakiem.


Paweł Stachowiak został z nami także na ostatnią cześć audycji. Z Andrzejem Koniecznym, Fryderykiem Szulgitem i Kacprem Krupą opowiedział nam, o wydanym kilka dni temu debiutanckim albumie kwartetu Siema Ziemia.


Do usłyszenia co poniedziałek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.