Ogłoszono laureatów festiwalu filmów krótkometrażowych online

WK, PAP | Utworzono: 2020-05-25 17:15
Ogłoszono laureatów festiwalu filmów krótkometrażowych online - fot. Dolnośląskie Centrum Filmowe
fot. Dolnośląskie Centrum Filmowe

Long Story Short Film Festival w całości odbywał się online w dniach 17 - 24 maja. Była to pierwsza edycja tego festiwalu.

Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego i pomysłodawca imprezy, podkreślił, że festiwal był tygodniowym, intensywnym spotkaniem z polskim kinem krótkometrażowym.

- 92 pokazy, 76 filmów konkursowych, 14 prezentacji w sekcji panorama, dwa pokazy specjalne i kilka niezwykle interesujących rozmów z twórcami. Cieszę się, że w tym trudnym czasie udało nam się stworzyć festiwal z ciekawym programem, który okazał się atrakcyjny dla publiczności - powiedział Perduta. Dodał, że filmy emitowane w ramach festiwalu obejrzano 20 tys. razy.

Dziś organizatorzy ogłosili laureatów konkursów festiwalowych. Nagrodę główną w kategorii fabuła - statuetkę Salamandry i czek w wysokości 3 tys. zł - zdobyli twórcy filmu „Graindelavoix: Ogień Św. Antoniego” w reż. Sebastiana Pańczyka. Za najlepszy dokument uznano „I znów będziemy szczęśliwi” w reż. Krzysztofa Wołżańskiego.

Z kolei film „Rok” w reż. Małgorzaty Bosek-Serafińskiej wskazano jako najlepszą animację. Obraz ten został też uhonorowany Nagrodą Dziennikarzy. Nagrodę Publiczności otrzymał zaś film „Hi, how are you” w reż. Michała Chmielewskiego. Swoje wyróżnienie przyznał także prezydent Wrocławia dla filmu niosącego nadzieję – otrzymał je „Somniatores” w reż. Krystiana Kornela.

Dolnośląskie Centrum Filmowe już zapowiedziało, że z pewnością odbędą się kolejne edycje Long Story Short Film Festival.

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.