Gigantyczne kolejki przed Urzędem Miasta przy Zapolskiej we Wrocławiu

Beata Makowska, mh | Utworzono: 2020-06-09 07:12 | Zmodyfikowano: 2020-06-09 07:13
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Arkadiusz Filipowski z wrocławskiego magistratu zapewnia, że taki system jest najefektywniejszy:

Jednocześnie urzędnik zapewnia, ze trwają prace na wprowadzeniem systemu mieszanego. Część osób będzie mogła tradycyjnie przychodzić załatwić sprawy, a cześć będzie mogła skorzystać z umówionej wizyty.

Mieszkańcy miasta nie kryją frustracji:

W wydziale komunikacji i meldunkowym trwają prace na wprowadzeniem systemu mieszanego. Część osób będzie mogła tradycyjnie przychodzić załatwić sprawy, a cześć będzie mogła skorzystać z umówionej wizyty.

W połowie miesiąca ruszy Centrum Obsługi Mieszkańca przy ul. Kromera, co także powinno poprawić kolejkową sytuację we Wrocławiu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Tela
2020-06-17 09:06:46
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
co ten sutryk robi z tym Wrockiem..o pomste do nieba to woła..A sutryk?-do miotły a nie na urząd!!!!
~Covid 19
2020-06-11 11:57:50
z adresu IP: (46.77.xxx.xxx)
Ocena: 3
zdejmicie KAGAŃCE z mózgów
~PRL
2020-06-11 01:59:49
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 2
O, jak za komuny kolejka jak za masłem. Kiedyś komuna próbowała ogłupić, teraz media wywołały niejaką pandemię bezobjawową (większość nawet kataru nie ma). Tresura narodu ciąg dalszy.
~WIELKA MOBILIZACJA
2020-06-10 15:52:18
z adresu IP: (31.13.xxx.xxx)
Ocena: 2
Proszę Państwa, w nadchodzących wyborach głosujemy wszyscy przeciwko Andrzejowi Dudzie, na jakiegokolwiek innego kandydata. Dzisiaj z racji obchodów 122 miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, Jarosław K. zablokował centrum stolicy, co w znaczącym stopniu utrudniło lub wręcz uniemożliwiło ludziom dotarcie do pracy. Wspólnymi siłami zakończymy rządy bezprawia i niesprawiedliwości oraz przywileje dla rządzącej kasty!
~Pandemijja?
2020-06-10 08:26:17
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: -11
W Tv i redijoł
~Toki
2020-06-10 07:27:09
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 20
Taka sama kolejka jak wcześniej tylko że nie w budynku a na dworze.
~Mikek
2020-06-10 07:20:01
z adresu IP: (185.249.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kolejki są stałem tam kolejka była duża ok 50osób ale idzie szybko bo wpuszczają tyle ile jest czynnych okienek część odbiera dowody lub rejestruje auta Ja stałem ok. godziny .A jak były numerki to trwało to dłużej bo byli tacy co pobierali numerek i gdzieś szli co blokowało kolejkę .A nawet jak się już załatwiało sprawę przy okienku to i tak trzeba było iść do kasy obok zapłacić za rejestrację auta i okienko było zablokowane do czasu powrotu z kasy Teraz wszystko załatwiamy w okienku tylko że płatność tylko karta i trwa to szybciej .Ja rejestrowałem auto i zgłaszałem sprzedaż i bez problemu Dawniej rejestracja była w okienku a zbycie pojazdu w informacji i trwało to dłużej .To tylko tak wygląda że są tłumy ale nie czeka się zbyt długo.
~Bodzio
2020-06-10 06:34:14
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -3
Bez przesady państwo handlarze targacie złom z Niemiec itp.to stojcie. Nawieziecie tych diesli które Niemiec wyrzuca bo ma zakazy to cierpię to po pierwsze a po drugie u nas powinni wprowadzić to samo.Pozdrowko
~Adas
2020-06-10 06:03:17
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
O urzędników trzeba dbać. Przecież jest ich zbyt mało ???????? No skarbowy w poniedziałek dziwka od godziny 12.uezednik ma też być wypoczęty. Państwo stać na krótszy dzień pracy urzędu.
~Tomm
2020-06-10 00:08:31
z adresu IP: (195.22.xxx.xxx)
Ocena: 9
Tam zawsze był bajzel na maksa. Tylko prezydent zawsze zadowolony i mający w nosie social distancing
~Dddd
2020-06-09 23:01:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 12
Komuna kur...jeba....pandemi nie ma ale urzędy pozamykane !!! 3 dni stałem codziennie po 1-2 h żeby tylko do budynku wejść ( do ZUS ) Potola jeb....pozakładane profile zaufane itd ...no i co ...gów...Bo po jeb... zaświadczenie trzeba iść gdzie ma być od ręki a czeka się ponad tydzień czy dwa bo burd...mają !!!! Komuchy jeb.... Brawo Sutryś!!!!!
~Wrocław miastem spotkań
2020-06-09 20:40:43
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 9
z covid-19.
~Idzcie na pl. Nowy Targ.
2020-06-09 12:34:04
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 17
Drodzy tam w tym urzędzie przy Zapolskiej jest słaba organizacja, kolejki są zawsze a teraz to już w w ogóle w dodatku słaba, niedouczona obsługa, która mnoży problemy i trzeba wracać do urzędu po kilka razy absorbując przy tym w załatwienie prostej mogło by się widać sprawy wielu członków rodziny jeśli chodzi o wydział komunikacji rzecz jasna. Oczywiście na stronach urzędów nie ma tych informacji o których dowiecie się tylko przy okienku niestety po 2,5 do 3 godzin stania. Wymiana dowodu rejestracyjnego na nowy gdzie karta pojazdu chociaż jest wymieniana na stronach urzędu jest tak naprawdę do niczego nieprzydatna i ten stracony czas bo jest tylko pięć miejsc na pieczątki w dowodzie a dlaczego na przykład nie 12 albo 15 miejsc? Oczywiście trzeba zapłacić a to pozwolenie czasowe na czas wymiany dokumentu (przecież tylko do szuflady (płatne!).) to tez już chyba archaizm i chichot skarbówki skoro wg nowych przepisów przy kontroli drogowej nie trzeba posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego i OC bo przecież jaki jest stan pojazdu doskonale wie policja m.in. sprawdzając nr VIN zna praktycznie historie pojazdu, kiedy było opłacone OC i czy ważny jest przegląd techniczny w dodatku kto jest właścicielem?!? Przepisy prawa to jakaś schizofrenia.
~MIESZKANIEC
2020-06-09 11:40:45
z adresu IP: (195.182.xxx.xxx)
Ocena: -3
Niezłe jaja. 600 osób chorych wczoraj, a radio ma pretensje do urzędu, ze dba o bezpieczeństwo i trzyma się zasad!:))) Przeciez maja byc odleglosci, jak to zrobic w budynku?!?
~Tomekk
2020-06-09 11:26:50
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 12
Wszędzie są kolejki bo ciągle przecież obowiązują obostrzenia dot. pandemii. To samo jest w przychodniach. Tylko w sklepach ludziom wolno się tłoczyć, bo tam już żadnych odstępów ani nikt nie przestrzega, ani tego się nie pilnuje.
~Piesu
2020-06-09 11:25:59
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -6
Rząd szanowny wprowadza przepisy takie, jakie wprowadza, czyli nieefektywne. No to ci na miejscu, lokalne władze musza to realizować i jak widać obrywają. Tak zle i tak niedobrze
~Korona
2020-06-09 11:24:33
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 4
Przecież to jasne - koronawirusa mamy jakby ktoś nie zauważył. Jakby wypuścili ich wszystkich to byłoby ognisko gdyby ktoś był.chory. A swoją drogą mogliby ludzie przejść na Inter etowe załatwiane. Sama Pani się wypowiada że nie musi stać bo na pocztę pójdzie.
~Chad
2020-06-09 11:24:25
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 5
O co to bicie piany? Wszystko wynika z restrykcji rzadowych - zgodnie z prawem są odstepy dwa metry, w budynku nie da sie tego zachować, więc trzeba stać. A poza tym chyba miasto wprowadziło internetowe COMy z możliwością załatwiania spraw online.
~321
2020-06-09 11:24:15
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 11
I 3/4 z nich ze sprawami które można załatwić przez profil zaufany hehe. No ale tak to jest jak się tylko potrafi klikać bezmyślnie w facebooka, mesendżer i instagram.
~Coijak
2020-06-09 11:10:01
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nagle pół miasta kupiło lub sprzedało samochód? Nie do wiary...
~Miś
2020-06-09 11:09:30
z adresu IP: (90.240.xxx.xxx)
Ocena: 3
W Anglii tablice rejestracyjne auta zostają z autem na zawsze. Poza tym wszystko załatwiam online i jeden papier zanoszę na pocztę. Mało tego przy kupnie sprzedaży auta nie płaci się żadnych podatków.
~ada
2020-06-09 10:49:57
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 10
dlaczego nie można tego zrobić on-line?
~Chata Morgana
2020-06-09 10:28:06
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 19
Jak wybraliście - tak macie :) Najpierw wybieraliście Dudusia o ego większym od stadionu, a potem jego pomazańca. Bawcie się dobrze! Jest światowo!
~wrocławianin
2020-06-09 09:11:13
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 24
$utryk podobierał sobie współpracowników głupszych od siebie i nie dął im paru groszy na kilka TOITOI. Za to ma pieniądze na stadion, kopaczy, wc ze złota w Parku Południowym i inne swoje fanaberie, no i na lans gdzie się tylko da.
~////
2020-06-09 08:16:07
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 26
A Sutryk sobie po liceach jeździ maturzysta jeden. On nie widzi problemu w swojej ignorancji.
~Warszawski Szambiarz
2020-06-09 08:14:23
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 104
Tak jest jak Wrocławiem rządzi POlszewicki nieudacznik JaCuś.