RWK: Polish Cinema for Beginners, CeTA i Fulbright Slavic Award

Miłosława Bożek, Krzysztof Majewski | Utworzono: 2020-06-26 19:16 | Zmodyfikowano: 2020-06-26 19:21

Na początek cykl dyskusyjny we współpracy z Polish Cinema for Beginners. 14 sezon projektu przenosi się do internetu i radia - na antenie Radia Wrocław Kultura będziemy spotykali się z ekipą PCFB i ekspertem, który przybliży nam problematykę poruszaną przez kolejne filmy. Dyskusja będzie dostępna w formie podcastu i video na stronie radiowroclaw.pl i stronach PFCB.

Na początek „Sala Samobójców. Hejter”. Film spędził na ekranach polskich kin zaledwie tydzień. Nie dlatego, że nie spodobał się widowni – odwrotnie, wynik kasowy z weekendu otwarcia był bardzo obiecujący, film mógłby być jednym z większych kasowych sukcesów 2020 roku. 12 marca ze względu na pandemię Covid-19 zamknięto jednak kina w całej Polsce i w ten sposób przedwcześnie zakończył się kinowy żywot filmu. Na szczęście szybko wszedł na VOD, a Netflix kupił prawa do pokazywania go na całym świecie.

Gościem dyskusji jest Martyna Stec. Trenerka i edukatorka w obszarze doskonalenia kompetencji społecznych. Realizuje projekty rozwojowe z zakresu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy, edukacji dla pokoju, edukacji międzykulturowej, mediacji rówieśniczych, zarządzania konfliktem, przy współpracy m.in. z Fundacją Go&Act, Uniwersytetem Dzieci, Fundacją Krzyżowa, Wiesz.to, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS), Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Johanneum Novum, Fundacja Dom Pokoju:

Dr Dawid Junke z Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytet Wrocławski otrzymał Fulbright Slavic Award 2020/2021. Fundacja Fulbrighta przyznaje stypendium tylko trzem osobom w całym kraju. W ramach stypendium pojedzie do Stanów Zjednoczonych prowadzić zajęcia z filmu polskiego i amerykańskiego, a także prowadzić badania dotyczące filmów i seriali:

Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych Robert Banasiak. Nie tylko kina ruszyły, ale też plany filmowe. Rozmawiamy o tym co kręci się w CeTa i jak, jakie są plany centrum na sezon letni i kiedy premiera "Doliny Bogów" Lecha Majewskiego:

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.