Pięciu kolarzy CCC Development Team powalczy o tytuł górskiego mistrza Polski

Piotr Pietraszek, cccsport.eu | Utworzono: 2020-08-29 08:00
A|A|A

Kolarze rywalizujący w kategorii „elita” oraz „orlik” będą mieli do pokonania 6 rund. Każda z nich ma długość 25 kilometrów. Runda, jak przystało na górskie szosowe mistrzostwa Polski, jest usłana licznymi podjazdami oraz zjazdami. Suma przewyższeń na odcinku 145 kilometrów wynosi 2800 metrów.

Trójka naszych zawodników brała udział w Mistrzostwach Europy, stąd też nasz skład osobowy w Wysowej będzie okrojony. Mamy spokojne głowy, bo ostatnie mistrzostwa Polski pokazały, że jesteśmy w bardzo dobrej dyspozycji. Na tego typu imprezach zawsze za cel stawiamy sobie walkę o medale i tak tez jest tym razem – mówi Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy CCC Development Team.

Sobotni start w Wysowej będzie pierwszym dla Stanisława Aniołkowskiego po zakończonych zwycięstwem mistrzostwach Polski w Kazimierzy Wielkiej.

Jeśli chodzi o mnie, to na pewno nie będę faworytem. Profil trasy bardziej odpowiada typowym góralom. Będzie trudno, bo przyjechaliśmy w pięcioosobowym składzie, a pozostałe ekipy będą liczniej reprezentowane. Jesteśmy bojowo nastawieni, zobaczymy jak będzie. Zapowiada się ciekawe ściganie – mówi szosowy mistrz Polski 2020.

Skład CCC Development Team na Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski – 29.08.2020:

Stanisław Aniołkowski, Michał Gałka, Michał Jaskot, Karol Wawrzyniak, Kacper Walkowiak.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama