Juvenia Wrocław z kolejnym rekordem Polski

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-12-21 08:27

Wczoraj zakończyły się mistrzostwa Polski w pływaniu w Olsztynie. Ostatni dzień zmagań ponownie przyniósł worek medali dla zawodniczek Juvenii Wrocław.

Sztafeta w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Klaudia Naziębło i Kornelia Fiedkiewicz przepłynęła dystans w czasie 3.53,04. Dodatkowo Sztandera zwyciężyła na 50 metrów st. klasycznym i wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy. Z kolei Naziębło zajęła drugie miejsce na 100 metrów grzbietem.

Wśród mężczyzn trzecie miejsce na 800 metrów dowolnym trzecie miejsce zajął Kacper Dereń ze Śląska Wrocław.

Juvenia zwyciężyła też w klasyfikacji klubowej. Wrocławianki zdobyły 17 medali (12 złotych, dwa srebrne, trzy brązowe). Klaudia Naziębło z kolei zajęła pierwszą pozycję wśród multimedalistów, zdobywając osiem złotych medali, w tym cztery w kategoriach indywidualnych, i jeden srebrny.