Komendant wrocławskiej Straży Miejskiej jednym z najlepiej opłacanych w Polsce

Joanna Jaros, BT | Utworzono: 2021-03-29 07:47 | Zmodyfikowano: 2021-03-29 07:48
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

- To o prawie 90 tysięcy złotych więcej niż jego odpowiednik w Warszawie - mówi Andrzej Padniewski ze stowarzyszenia Akcja Miasto, które to sprawdzało:

- Prezydent Jacek Sutryk w kampanii wyborczej obiecywał zreformować Straż Miejską, nie sądziłem że w taki sposób - dodaje Padniewski:

Poprosiliśmy o komentarz Urząd Miasta, czym zasłużył się wrocławski komendant, że zarabia najlepiej w kraju. Magistrat nie chciał rozmawiać osobiście. Przysłano nam nagraną wypowiedź, w której Grzegorz Rejter wylicza osiągnięcia komendanta:

Podkreślono także, że praca szefa jednostki trwa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponad to w trakcie swojej 13-letniej pracy komendant powołał do życia Wydział Ochrony Środowiska i Animal Patrol.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Miesz(k)aniec
2021-04-03 12:23:03
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czy komuś SM dała karę administracyjna 500zl za brak kontaktu za brak stawienia się by wyjaśnić dlaczego auto parkuje 1/2na działce posiadacza a 1/2 na tzw wspólnym terenie????...?we Wwiu tylko takie przypadki....teraz wiem,że to koszt utrzymania dworu...ale polecam ministrowi transportu kolejna patologie tj stan podkładów na torowiskach tramwajowych na ul.Legnickiej przy Mikołajowie PKP urąga bezpieczeństwu publicznemu!czy osoby odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa miasta przyjmą na klatę mandat!
~TomCat
2021-03-30 19:50:38
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 2
Osiągnięcia Komendanta warte są większych pieniędzy. W zasadzie śmiało można powiedzieć że są bezcenne. To miasto bez animal patrol zginęło by nie wspominając już o wydziale ochrony środowiska.
~ Babcia
2021-03-30 16:13:02
z adresu IP: (195.140.xxx.xxx)
Ocena: 3
I babcie z marchewkami karze mandatami a jego orły babci wykręcają ręce i prowadza do komputera aby jej pokazać że widzieli jak sprzedawała marchewkę bo muszą zarobić kasę dla szefa bo obajtka się boją a babci nie
~wrocławianin
2021-03-30 15:27:18
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 4
Komendant wrocławskiej Straży Miejskiej jest jednym z najlepiej opłacanych w Polsce. To wiemy, a ile zarabiał $utryk kilka lat temu jako dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, a ile zarabia teraz?
~Rafał Moroz
2021-03-30 14:23:51
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 6
Niestety większość politykòw i funkcjonariuszy to ludzie ktòrzy, opanowali do perfekcji sztukę czerpania korzyści z państwowych pieniędzy. Tacy ludzie nie mają nawet pojęcia o zarządzaniu firmą ktòra, ma zarabiać sama na siebie. Pogubili by się prowadząc sklepik osiedlowy. Najgorsze kanalie są właśnie w samorządach.
~Sąsiad
2021-03-30 13:57:13
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 2
A gdzie kodeks pracy?W dużym poważaniu?
~Aladyn
2021-03-30 12:25:13
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Taki nasz Wrocławski prawie Obajtek ????
~Wiesław
2021-03-30 10:26:56
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 9
Dodajny, że wszystkie zażalenia na odmowę skierowania do sądu wniosku pan komendant wyrzuca do kosza. Ma nawet specjalne pismo przygotowane, zasłania się brakiem w ustawie określenia organu nadrzędnego, chociaż we wszystkich innych miastach jest nim wojewoda.
~Radek
2021-03-30 09:18:06
z adresu IP: (217.96.xxx.xxx)
Ocena: 3
Platforma rządzi, nie liczy się jak, ale w kieszeni ma się zgadzać
~Plebejusz
2021-03-30 08:40:00
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 8
Co on ma na prezydenta?
~Lech
2021-03-29 23:58:24
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
W jakim kraju my źyjemy, źeby podległy chodnikowy zarabiał więcej od prezydenta Wrocka.
~Prezio
2021-03-29 22:51:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 9
A żółty szalik jeszcze więcej kasy trzepie a wygląda jak czereśnia chodzi w spodniach jakby miał pampers prześladuje z nogi na nogę beznadziejne zachowanie i głos .
~ToM
2021-03-29 22:19:53
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 8
Tylko efektów działania SM jakoś nie widać. Nie widać także patroli na ulicy. Szkoda na nich pieniędzy.
~Franek
2021-03-29 22:03:25
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 9
Co robi straz miejska we wroclawiu bo wcale ich na ulicach nie ma
~////
2021-03-29 20:38:09
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 7
Sutryk słusznie prawi, że na stolcu posadziły go matołki :)
~HAH
2021-03-29 20:03:19
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: -7
***** ***
~POświta
2021-03-29 19:47:32
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 10
Wybraliście Sutryka, POlszewicką marionetkę i nie płaczcie. W kolejnych wyborach Sutryk dostanie 90% POparcia w pierwszej turze. Później będą płakać i skomleć. Wrocław chociaż w płacy komendanta SM jest najlepszy w Polsce.
~Panie Sutryk
2021-03-29 19:13:10
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 10
czy wie pan co to jest uczciwość i honor?
~Ewa
2021-03-29 17:04:38
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 9
A co oni robią? Nic. Chodniki zasrane, maseczek na gębach nie ma kto pilnowac
~Waldi
2021-03-29 16:22:14
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 10
A ile zarabia Prezydent Miasta, prezesi spółek i dyrektorzy jednostek miejskich ?
~WSZĘDZIE LIKWIDUJE SIĘ
2021-03-29 15:29:27
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 12
STRAŻ MIEJSKĄ, ALE NIE WE WROCŁAWIU. Tu od 30 lat rządzi Platforma ....
~Edi
2021-03-29 11:45:31
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 19
Jeżeli podano kwotę zgodnie ze stanem faktycznym, to coś jest nie tak. Prawdopodobnie żaden generał na najwyższym stanowisku w Siłach Zbrojnych nie ma takiego uposażenia.
~Ola
2021-03-29 11:07:31
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -13
Pisdzielcom się należy, dlatego mają takich wiernych i poddanych funkcjonariuszy. Ciemny ludzie, to z twoich podatków opłaca się takich różnych.
~Wrocek
2021-03-29 10:52:33
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 9
I przy tym jeden z najmniej efektywnych.
~Adzia
2021-03-29 10:42:36
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 15
"Wolnoć Tomku w swoim domku.... " - wybraliście sobie prezydenta, to robi co chce!!!! Ale na pewno do wyborów zapomnicie o wszystkim i znowu powtórka z rozrywki...
~Miro
2021-03-29 10:25:55
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -4
Panie Sutryk pan się chyba oderwał od pisu
~Fred
2021-03-29 10:16:46
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 16
Żenada komendant główny policji zarabia mniej i ma pod sobą 100 tys funkcjonariuszy parodia w biały dzień ????????????
~Fred
2021-03-29 10:06:59
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 15
Bezpartyjny fachowiec ! ???? Ciekawe ile zarabia szef MPK , ten pan , który kontroluje usługi azjatyckiej firmy MOBILIS , ktora jako pośrednik świadczy usługi na rzecz MPK . Pan Balawajder . Kto go wyznaczył ? Ciekawe..
~Panie Sutryk
2021-03-29 09:54:45
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 18
To są publiczne pieniądze. Trochę uczciwości wobec mieszkańców.
~Skytax
2021-03-29 09:51:29
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -12
Silna straż to spokój na ulicach, poczekajmy na raport skuteczności egzekwowania nielegalnie parkujących aut. To był priorytet w zwiększeniu etatów w straży miejskiej...
~wro
2021-03-29 09:10:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 13
Osobisty sukces finansowy komendanta to mało?