BLK: BC Polkowice jedną nogą w półfinale, Ślęza o krok od zakończenia sezonu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2022-03-13 21:34 | Zmodyfikowano: 2022-03-13 21:34

Mecz w Polkowicach zakończył się jeszcze większym pogromem niż sobotnie starcie (93:69), choć co ciekawe na początku był bardziej wyrównany. Zagłębie nawet sensacyjnie prowadziło 7:0. W całym meczu oglądaliśmy 6 zmian prowadzenia, ale od drugiej kwarty rozpoczęła się dominacja Polkowic.

Stephanie Mavunga i Erica Wheeler skończyły mecz z double-double. Ta pierwsza miała 21 punktów i 12 zbiórek, a druga 14 punktów i 10 asyst.

BC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec 117:81 (27:24, 31:18, 31:18, 28:21)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-0 dla Polkowic. Kolejny mecz zostanie rozegrany w sobotę 19 marca.

Punkty BC Polkowice: Stephanie Mavunga 21, Sasa Cado 15, Weronika Telenga 15, Aleksandra Zięmborska 15, Erica Wheeler 14, Artemis Spanou 11, Weronika Gajda 11, Alicja Grabska 9, Bożena Puter 6, Klaudia Gertchen 0;

Punkty CTL Zagłębie Sosnowiec: Jessica January 27, Nina Bogicevic 17, Helga Sarah Sagerer 13, Martyna Jasiulewicz 10, Klaudia Wnorowska 8, Aleksandra Wojtala 6, Patrycja Jastrzębska 0.

- W pewnych elementach wyglądaliśmy dzisiaj lepiej niż wczoraj. Wyszliśmy kolejny raz z dobrą energią. Zabezpieczyliśmy lepiej niż we wczorajszym spotkaniu - przede wszystkim do przerwy - atakowaną deskę przez Gorzów. Mamy ten sam problem co wczoraj. Brak skuteczności - mówił po dzisiejszym spotkaniu trener Ślęzy Arkadiusz Rusin.

Ekipa gospodarzy trafiła 45% swoich rzutów z gry, a wrocławianki 31%. Wąski skład znów nie pozwolił na wyrównaną walkę przez cały mecz. Ta była do przerwy kiedy dolnośląska drużyna przegrywała tylko 32:37. Losy meczu rozstrzygnęła trzecia kwarta w której Ślęza była gorsza 13:23.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - 1KS Ślęza Wrocław 76:62 (18:18, 19:15, 23:13, 16:16)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0. Kolejny mecz w sobotę 19 marca we Wrocławiu.