#VolleyWrocław kończy sezon na 7. miejscu

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-04-22 06:57
#VolleyWrocław kończy sezon na 7. miejscu - fot. volleywroclaw.pl

Spotkanie od początku było wyrównane, przynajmniej w pierwszym secie. Wrocławianki przeważały do stanu 9:9, potem jednak Pałac zaczął regularnie odskakiwać gospodyniom. Na każdą udaną akcję wrocławianek, przyjezdne odpowiadały dwoma lub trzema skutecznymi atakami. Ostatecznie w pierwszym secie to Pałac wygrał 25:19.

W drugiej partii Volley pokazał jednak, dlaczego na wyjeździe wygrał bez straty seta. Wrocławianki błyskawicznie odskoczyły na bezpieczną przewagę i bez problemów kontrolowały wydarzenia na boisku. W pewnym momencie przewaga gospodyń wynosiła nawet 12 punktów (21:9). Lepsza końcówka seta w wykonaniu Pałacu nieznacznie zmniejszyła tę różnicę, ale Volley i tak triumfował 25:15.

Trzeci set był odzwierciedleniem pierwszego, jednak z istotną różnicą. Od remisu 11:11 to wrocławianki zaczęły punktować rywalki, a nie Pałac, tak jak to było w pierwszej partii. Dolnośląski zespół spokojnie dążył do powiększenia przewagi, a bydgoszczanki nie miały zbyt wiele argumentów, by się temu przeciwstawić. Ostatecznie gospodynie triumfowały 25:19.

O ile trzeci set przypominał pierwszy, o tyle czwarty był bardzo podobny do drugiego. Wrocławianki wyraźnie nie były zainteresowane rozgrywaniem jeszcze tie-breaka, bo od początku seta grały o klasę lepiej niż rywalki. Szybko wypracowały dużą przewagę, którą spokojnie doprowadziły do końca seta. Volley wygrał tę partię 25:15 i cały mecz 3:1.

Tym samym siatkarki #VolleyWrocław zakończyły sezon na 7. miejscu.

#VolleyWrocław – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:15).

Pierwszy mecz: Pałac - #VolleyWrocław 0:3. Zespół z Wrocławia zajął siódme miejsce, a Pałac ósme na koniec sezonu.

#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Dominika Witkowska, Julia Szczurowska, Anna Bączyńska, Joanna Pacak – Magdalena Saad (libero) – Joanna Chorąża (libero), Adrianna Szady, Julia Stancelewska.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Pola Nowakowska, Kinga Różyska, Anneclaire Ter Brugge, Ewelina Żurowska, Paulina Bałdyga, Anna Lewandowska - Agata Witkowska (libero) – Aleksandra Justka (libero), Magdalena Mazurek, Koleta Łyszkiewicz.