Dyskutują o tym, jak pomóc dzieciom w kryzysie

Karolina Bieniek, PP | Utworzono: 2023-11-06 13:55 | Zmodyfikowano: 2023-11-06 13:55
Dyskutują o tym, jak pomóc dzieciom w kryzysie - fot. Karolina Bieniek
fot. Karolina Bieniek

W sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie osoby pracujące z dziećmi szkolą się jak zauważać potrzeby dziecka i na nie reagować. - Celem tej konferencji jest podniesienie kompetencji pracowników instytucji i organizacji w zakresie niesienia pomocy najmłodszym w kryzysie - mówiła prezeska fundacji Szansa, Anna Lechowska:

- Wierzę, że wyjedziecie państwo z Głogowa z takim przekonaniem, że nauczyliście się nowych rzeczy, ale samo nauczenie to jest za mało, że to będzie miało przełożenie na waszą pracę, a w ten sposób pomoże również dzieciom, którymi się zajmujecie.

Na sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie byli przede wszystkim nauczyciele, którzy zdaniem Sylwii Nadolskiej nauczycielki i konsultantki Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu w obliczu obecnych wyzwań muszą się nieustannie szkolić, by nie tylko potrafić dostrzec niepokojące sygnały, ale także odpowiednio reagować:

- Często nauczyciele i dyrektorzy nie wiedzą co mają następnie zrobić, więc będziemy słuchać prelegentów i następnie przekazywać krok po kroku co robić, by tych dzieci krzywdzonych było jak najmniej.

W konferencji udział biorą przede wszystkim nauczyciele i pedagodzy z placówek oświatowych w regionie, ale także przedstawiciele instytucji pracujących z rodzinami dotkniętymi kryzysem i służby. Prelekcje i warsztaty prowadzą psychologowie i certyfikowani suicydologowie, którzy podpowiedzą jak zauważać i reagować na niepokojące zachowania i skutecznie pomagać dzieciom.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.