Polkowiczanki na szóstkę w Toruniu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2023-11-25 17:30 | Zmodyfikowano: 2023-11-25 17:30
Polkowiczanki na szóstkę w Toruniu  - fot. KGHM BC Polkowice

Sukces ekipie trenera Karola Kowalewskiego nie przyszedł łatwo. Inauguracyjną kwartę Pomarańczowe przegrały różnicą 8 punktów. W drugiej - polkowiczanki zaczęły odrabiać straty, ale do szatni po 20 minutach schodziły przy 1-punktowym prowadzeniu rywalek.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 3. kwarta. W niej wicemistrzynie Polski pozwoliły toruniankom zdobyć tylko 4 punkty, a dzięki świetnej serii rzutowej Dragany Stanković zdołały zbudować 9-punktową przewagę.

W ostatniej części meczu emocji nie brakowało, bo zespół z Torunia, choć przegrywał już różnicą 12 punktów, zdołał doprowadzić do wyniku 61:64. Wygraną przyjezdnym zapewniła Zala Friskovec, po której rzucie za 3, na 22 sekundy przed końcowa syreną, KGHM BC odskoczył na 61:67.

Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Dragana Stanković zdobywając dla zespołu z Dolnego Śląska 22 punkty. Serbska środkowa zanotowała też 6 zbiórek.

Energa Polski Cukier Toruń - KGHM BC Polkowice 63:67 (23:15, 17:24, 4:14, 19:14)

Energa: Keishana Washington 16, Asia Strong 15, La Mama Kapinga Maweja 13, Angelika Stankiewicz 12, Wiktoria Sobiech 7, Jowita Ossowska 0, Zuzanna Krupa 0, Olena Boiko 0.

KGHM BC: Dragana Stankovic 22, Brittney Sykes 13, Brianna Fraser 8, Zuzanna Kulińska 7, Stephanie Mavunga 6, Zala Friskovec 6, Klaudia Gertchen 5, Julia Piestrzyńska 0, Weronika Gajda 0, Wiktoria Zasada 0, Liliana Banaszak 0, Emilia Kośla 0.