Pewny awans lubinianek do Final Four

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2024-03-22 07:20
Pewny awans lubinianek do Final Four - fot. zaglebie.lubin.pl

Zdecydowanym faworytem czwartkowej konfrontacji były aktualne mistrzynie Polski z Lubina. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej ze swojej roli wywiązały się w stu procentach i zanotowały kolejne bardzo wysokie zwycięstwo, pokonując rywalki z Jarosława różnicą aż 20 goli.

Po siedmiu minutach było już 6:1 dla KGHM-u Zagłębia. Obrończynie trofeum nie zamierzały się zatrzymywać i szybko powiększały swoją przewagę. Miedziowe grały wręcz bezbłędnie, co przekładało się na wynik. Już do przerwy lubinianki prowadziły 21:9.

W drugiej połowie faworytki już nie forsowały aż tak tempa, sztab szkoleniowy Zagłębia rotował składem, a i tak przyjezdne zwyciężyły bardzo wysoko.

Poza drużyną z Lubina awans do najlepszej czwórki Pucharu Polski wywalczyły MKS Lublin i Młyny Stoisław Koszalin. Ostatniego uczestnika finałowego turnieju wyłoni, zaplanowany na 30 marca, mecz MKS-u Gniezno z KPR-em Gminy Kobierzyce.

Final Four Pucharu Polski Kobiet odbędzie się w dniach 3-5 maja w Kaliszu.

Handball JKS Jarosław - Zagłębie Lubin 17:37 (9:21)

JKS: Kordowiecka, Kubisztal, Musakova – Szczotka 4, Guziewicz 3, Dmytrenko, Leśniak 2, Galas, Matuszczyk 1, Hawryluk, Kostuch, Byzdra 4, Luberecka, Skubacz, Struzik 3, K. Kozimur. Trener Michał Kubisztal.

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Pankowska 3, Grzyb 4, Przywara, Zych, Górna 8, Szarkova 1, Drabik 1, Michalak 8, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 1, Matieli 5, Milojević 1, Jureńczyk 3.