Zadecydowała druga połowa

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2024-05-05 22:29
Zadecydowała druga połowa - fot. wks-slask.eu

WKS grał bardzo dobrze w pierwszych 20 minutach. Do szatni schodził z prowadzeniem 44:37. W drugiej połowie zdobył jednak zaledwie 20 punktów, czyli mniej niż w drugiej kwarcie.

Obie drużyny słabo rzucały za trzy i trafiły po 40% rzutów z gry. Różnice zrobiły zbiórki w ataku gospodarzy. Stal zebrała 17 piłek z tablicy Śląska i wygrała punkty drugiej szansy 17:0. Goście popełnili też 20 strat, co ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego zamieniła na 16 punktów.

Drugi mecz ćwierćfinałowy: Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 81:64 (14:19, 23:25, 24:7, 20:13).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-1. Trzeci mecz w czwartek we Wrocławiu.

Punkty dla Stali: Aigars Skele 19, Rodney Chatman 15, Tomasz Gielo 14, Nemanja Djurisic 10, Ojars Silins 8, Laurynas Beliauskas 7, Krzysztof Sulima 4, David Brembly 2, Michał Chyliński 2, Aleksander Załucki 0, Jacek Rutecki 0.

Punkty dla Śląska: Hassani Grevett 15, Angel Nunez 13, Dusan Miletic 11, Marek Klassen 8, Daniel Gołębiowski 7, Arciom Parachouski 4, Jakub Nizioł 4, Mateusz Zębski 2, Aleksander Wiśniewski 0, Saulius Kulvietis 0.