Udana inauguracja ekstraklasy wrocławskich koszykarzy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-10-07 21:56 | Zmodyfikowano: 2014-10-07 21:59

Pierwsze punkty za sprawą Aleksandara Mladenovicia zdobył Śląsk, ale to goście lepiej prezentowali się do przerwy. Duża w tym zasługa byłych graczy wrocławskiej drużyny Marcina Fliegera i Pawła Kikowskiego, którzy wyprowadzili swój zespół na kilkupunktowe prowadzenie. Gospodarze przed zmianą stron odzyskali je tylko na moment, gdy w 8. minucie wygrywali 15:14. Po przegranej różnicą 3 oczek inauguracyjnej kwarcie, w drugiej podopieczni Emila Rajkovicia nadal nie potrafili złapać właściwego rytmu gry. Szczecinianie dzięki skuteczności Trevora Releforda, powiększyli natomiast przewagę. Po drugiej kwarcie wynosiła ona 8 punktów, a na początku trzeciej części gry Wilki Morskie uzyskały najwyższe prowadzenie w meczu 43:33.

Dopiero wtedy przebudzili się gospodarze. Śląsk poprawił się zwłaszcza w ofensywie, gdzie brylowali Jakub Dłoniak, Aleksandar Mladenovic i Denis Ikowlew. Trafienie za 3 Ukraińca z amerykańskim paszportem w ostatniej minucie trzeciej kwarty pozwoliło wrocławianom zmniejszyć straty do 1 punktu.

Prowadzenie wrocławianom w ostatniej części meczu dał Lawrence Kinnard, a chwilę później powiększył je do 5 punktów, swoim jedynym celnym tego dnia rzutem trzypunktowym Mantas Cesnauskis. Beniaminek za sprawą Releforda zdołał doprowadzić jeszcze do remisu. Amerykanin z drużyny gości w decydujących momentach nie miał jednak wystarczającego wsparcia u kolegów z drużyny. Rozpędzony Śląsk zdobył natomiast 11 punktów z rzędu. Na półtorej minuty przed końcem po trafieniu Rodericka Trice'a zespół Emila Rajkovicia prowadził już 77:66 i stało się jasne, że inauguracyjną wygraną odniosą wrocławianie.

Śląsk Wrocław - Wilki Morskie Szczecin 82:73 (18:21, 15:20, 25:18, 24:14)

Śląsk Wrocław: Denis Ikowlew 17, Jakub Dłoniak 16, Aleksandar Mladenovic 16, Roderick Trice 15, Robert Tomaszek 6, Robert Skibniewski 6, Lawrence Kinnard 3, Mantas Cesnauskis 3, Michał Gabiński 0, Murphy Burnatowski 0, Norbert Kulon 0.

Wilki Morskie Szczecin: Trevor Releford 25, Witalij Kowalenko 11, Marcin Sroka 10, Marcin Flieger 7, Paweł Kikowski 5, Karol Pytyś 4, Darrell Harris 4, Maciej Majcherek 3, Hubert Mazur 2, Radosław Bojko 2.