Kampania 2014: Premier w fabryce, KGHM za granicą

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-30 19:29 | Zmodyfikowano: 2014-10-30 19:41
Kampania 2014: Premier w fabryce, KGHM za granicą - fot. DUW
fot. DUW

Nikomu nie mogę nakazać kogo ma popierać, a kogo nie - premier Ewa Kopacz odwiedziła dziś nową fabrykę BASF koło Środy Śląskiej. Szefowa rządu nie uniknęła pytań o sytuację w Platformie Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. W Jeleniej Górze działacz partii startuje bez wsparcia PO i ma poparcie Grzegorza Schetyny. Tymczasem Platforma popiera tam Marka Obrębalskiego, związanego z prezydentem Wrocławia. Premier Ewa Kopacz tak komentuje tę sytuację:

Kampania wyborcza na Dolnym Śląsku nabiera rozpędu - swój program dla regionu przedstawili dziś Bezpartyjni Samorządowcy. Przede wszystkim działacze chcą głośno mówić o szkodliwości podatku od kopalin, który płaci KGHM. Przez to koncern odprowadza mniejszy podatek CiT do budżetu województwa. Polska Miedź musi inwestować za granicą, to niedopuszczalna sytuacja - mówi radny sejmiku Patryk Wild:

Bezpartyjni Samorządowcy stawiają na projekty związane ze wspieraniem przedsiębiorców i innowacjami.

SLD krytykuje Wrocław za przygotowania do organizacji Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Kandydaci do rady miejskiej oczekują od urzędników wyjścia do mieszkańców. Program nie może powstawać bez wrocławian - mówi nam jeden z kandydatów Bartłomiej Ciążyński:

Zielona alternatywa - to hasło programu wyborczego dla Wrocławia Partii Zieloni. Działacze przekonują, że ci, którzy chcą aby miasto było przyjazne, powinni poprzeć tę inicjatywę. Ekolog Radosław Gawlik startujący na miejskiego radnego alarmuje, że rządzący, łącznie z radnymi wszystkich opcji, kilka lat temu zatwierdzili niekorzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego:

I przenosimy się w rejon Wałbrzycha - czy będzie zmiana warty na stanowisku wójta Starych Bogaczowic w powiecie wałbrzyskim? O fotel szefa gminy walczy po raz czwarty Leszek Świętalski. Jego konkurentem jest nie związany wcześniej z samorządem Mirosław Lech. Obecny włodarz uważa, że jego doświadczenie to gwarancja sukcesu:

1 listopada Radio Wrocław rozpoczyna emitowanie nieodpłatnych audycji komitetów, które zarejestrowały kandydatów na terenie województwa dolnośląskiego. Kandydatów na radnych usłyszeć będzie można codziennie w godzinach 14.45 - 15.00 i 21.05 - 22.00. Dodatkowo w weekendy audycje emitowane będą rano między 6.00 a 7.00.

Kandydaci do stanowisk wójtów, burmistrzów i prezydentów będą się prezentować w weekendy w dwóch blokach 16.50 - 17.00 oraz między 20.00 a 21.00. Nieodpłatne audycje wyborcze Radio Wrocław będzie emitowało do 14 listopada.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.