Barwy kampani: Jelonki w Jeleniej i wsparcie Gowina

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-11-06 18:18 | Zmodyfikowano: 2014-11-06 19:56
Barwy kampani: Jelonki w Jeleniej i wsparcie Gowina - Figurki jeleni w Jeleniej? To pomysł Marka Obrębalskiego; fot. Benjamin Cody (Wikimedia Commons)
Figurki jeleni w Jeleniej? To pomysł Marka Obrębalskiego; fot. Benjamin Cody (Wikimedia Commons)

Poparcie na ostatniej prostej kampanii samorządowej - były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin udzielił dziś wsparcia kandydatce PiS na prezydenta Wrocławia Mirosławie Stachowiak-Różeckiej. Polityk mówi, że choć nadal darzy sympatią aktualnego gospodarza miasta Rafała Dutkiewicza, to kibicuje jego konkurentce:

Z kolei kandydat na prezydenta Wrocławia wspierany przez SLD Waldemar Bednarz zapowiedział dziś, że jeśli wygra wybory usprawni komunikację miejską. Podkreślił też, ze zamierza wprowadzić ulgi na przejazdy:

Natomiast o 20 swój happening w Parku Staszica we Wrocławiu rozpocznie kolejny kandydat na prezydenta Wrocławia Tomasz Owczarek. Działacz i wolontariusze będą dekorować i montować iluminację świąteczną w piaskownicy w parku.

Kandydat PSL w wyścigu do fotela prezydenta miasta Emil Antoniszyn też nie próżnuje. Przedstawił dziś pomysł na reorganizację miejskiej areny. Jego zdaniem na przystadionowej działce miałby powstać podziemny parking. A w okół drobny handel - To szansa dla małych i średnich firm - mówi Antoniszyn:

Tymczasem plany usprawnienia komunikacji miejskiej we Wrocławiu mają też kandydaci Nowej Prawicy. Proponują skończyć z monopolem MPK, usprawnienie ITS-u czy Systemu Transportu Szybowego. - Chcemy też zachęcić prywatnych kierowców, by świadczyli sobie na wzajem usługi transportowe - mówi Jolanta Dumnicka kandydatka do Rady Miejskiej:

I przenosimy się do Jeleniej Góry. Tam kandydat na prezydenta Marek Obrębalski zapowiada, że służby sprzątające miasto nie będą miały wolnych weekendów. Ma też pomysł na to, jak sprawić by miasto było bardziej przyjazne. Chce ustawiać w miejscach publicznych figurki...jeleni:

A w Wałbrzychu trwa mocna kampania komitetu "Nasz Powiat". Jego działacze chcieliby kontynuować sprawowanie władzy w powiecie, a na sztandarach mają między innymi bezpieczeństwo, dobrze rozwiniętą komunikację i zadowolonych seniorów. Według lidera komitetu, Kamila Orpla, jednym z poważniejszych wyzwań dla nowego samorządu, będzie zmaganie się z wysokim bezrobociem. Mimo to, paradoksalnie brakuje rąk do pracy, mówi Orpel:

Jest wyjątkiem na Dolnym Śląsku, rządzi gminą od 30 lat. To Mirosław Haniszewski wójt gminy Warta Bolesławiecka. Nie należy do żadnej partii i wszystko wskazuje na to, że będzie rządził przez następną kadencję, bo jest jedynym kandydatem. Jak tłumaczy, to, że mieszkańcy go wybierają wynika nie tylko z realizacji ich potrzeb takich jak budowa drogi do szkoły, przedszkola, chodników czy kanalizacji:

Przypominamy, że od 1 listopada Radio Wrocław rozpoczęło emitowanie nieodpłatnych audycji komitetów, które zarejestrowały kandydatów na terenie województwa dolnośląskiego. Dziś audycja wyborcza od 21.05 do 22.00. Jutro pierwszy blok o 14.45.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.