Kampania 2014. Prokuratura, nowy spot i szpital onkologiczny

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-10-27 17:02 | Zmodyfikowano: 2014-10-27 19:33
A|A|A

Aktualny burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który walczy o kolejną kadencję powiadomił prokuraturę, że w internecie pojawiły się obraźliwe komentarze dotyczące jego jako kandydata. W specjalnym oświadczeniu poinformował, że za część komentarzy odpowiada jego konkurent - były burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz. To wstępne ustalenia ze śledztwa. A to nie jedyny przypadek, gdy kampania trafia do prokuratury.

Śledczy z Kamiennej Góry sprawdzają, czy podpisy na listach poparcia dla kandydatów jednego z komitetów nie zostały wykonane jedną ręką. Policja w Zgorzelcu bada natomiast sprawę nagrania z Bogatyni, które ma dotyczyć kupowania głosów na jednego z radnych obecnej kadencji.

Bezpartyjni Samorządowcy atakują Platformę Obywatelską w sprawie podatku od kopalin - w zeszłym tygodniu informowaliśmy, że m.in. z powodu daniny, którą płaci KGHM wpływy z podatku CIT od firmy do budżetu województwa są w tym roku o 101 mln zł mniejsze niż rok temu (TU przeczytasz więcej). Kandydat na radnego sejmiku Patryk Wild mówi, że Platforma Obywatelska robi wszystko by pogorszyć sytuację regionu:

Natomiast wsparcie dla budowy nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu zapowiadają kandydaci Solidarnej Polski. Chcą przede wszystkim poprawić stan służby zdrowia na Dolnym Śląsku. Najważniejsze to przejęcie wszystkich szpitali powiatowych przez samorząd województwa - mówi Rafał Borutko, który z list PiS walczy o mandat radnego sejmiku:

Im bliżej wyborów samorządowych, tym emocje wśród kandydatów coraz większe i coraz więcej aktywności. Swój spot wyborczy zaprezentowała w poniedziałek kandydatka na wrocławską radną z komitetu Rafał Dutkiewicz z Platformą Renata Granowska:

Z kolei kandydat na radnego we Wrocławiu Rafał Czepil z PiS przedstawił swoje hasło - "radny do zadań specjalnych" i zapewniał, że mieszkańcy stolicy regionu mogą na niego liczyć we wszystkich sprawach. Będę chodził, pisał i dopytywał tak jak do tej pory - obiecuje radny:

Rafał Czepil ma swój komitet honorowy - w walce o mandat radnego we Wrocławiu wspierają go m.in. były piłkarz Ślaska Wrocław Dariusz Sztylka i były wojewoda Krzysztof Grzelczyk (na zdjęciu obok).

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Wałbrzychu chce większego udziału mieszkańców w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących miasta. Wspólnoty samorządowe działające w poszczególnych dzielnicach powinny otrzymywać większe pieniądze. Kandydat na prezydenta Wałbrzycha Szymon Heretyk z sojuszu mówi, że urzędnicy z ratusza mogliby dyżurować w siedzibach wspólnot:

Według SLD, każda z dzielnic w Wałbrzychu powinna posiadać własną strategię rozwoju, opracowaną wspólnie z mieszkańcami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama