Własny parkiet nie pomógł. Siatkarki Impelu uległy Eczacibasi

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-11-25 22:06

W historycznym, bo pierwszym meczu siatkarskiej Ligi Mistrzyń we Wrocławiu, wicemistrzynie Polski trafiły na bardzo wymagającego rywala. Przeciwnikiem był czwarty zespół ostatniego Final Four tych elitarnych rozgrywek. Wrocławianki długimi momentami dzielnie walczyły z faworyzowaną turecką drużyną, naszpikowaną gwiazdami światowego formatu, takimi jak Christiane Fürst, Maja Poljak, Bethania De La Cruz czy Jordan Larson-Burbach.

Najbliżej sukcesu podopieczne Tore Aleksandersena były w inauguracyjnej partii, choć po drugiej przerwie technicznej przegrywały już 15:18. Świetna postawa przede wszystkim Joanny Kaczor i Miry Topic sprawiła, że wrocławianki nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na prowadzenie (21:20). Końcówka partii była niezwykle emocjonująca. Obie drużyny miały po kilka setboli. Wrocławianki miały nawet piłkę po swojej stronie siatki, ale nie potrafiły zadać decydującego ciosu. Nie pomogły im w tym także dwa błędy Kaczor. W efekcie inicjatywę odzyskały rywalki. Przy stanie 29:30 seta zakończyła skutecznym atakiem Bethania De la Cruz.

Druga odsłona spotkania nie była już tak zacięta. Turczynki po kilku pierwszych akcjach zdecydowanie odskoczyły wicemistrzyniom Polski. W pewnym momencie zawodniczki Eczacibasi prowadziły już nawet 11:5. Zryw gospodyń pozwolił im zmniejszyć straty do jednego oczka, lecz końcówka tym razem należała zdecydowanie do gości. Ostatecznie podopieczne Giovanniego Caprary wygrały tę partię 25:16.

Trzeci set znów zaczął się źle dla Impelu. Wrocławianki jeszcze przed drugą przerwą techniczną zdołały jednak odrobić 4-punktową stratę i wyszły na prowadzenie 13:10. W końcówce znów górę wzięło większe międzynarodowe doświadczenie ekipy znad Bosforu. Przełomowy moment nastąpił przy stanie 18:20. Berit Kauffeldt została zablokowana przez Maję Poljak. Trzypunktowej przewagi zespół Eczacibasi nie dał już sobie odebrać.

Była to druga porażka wicemistrzyń Polski w tych rozgrywkach.
9 grudnia w 3. kolejce Ligi Mistrzyń siatkarki Impelu podejmą w Hali Orbita rosyjską Omiczkę Omsk.

Impel Wrocław - Eczacibasi Stambuł 0:3 (29:31, 16:25, 21:25)

Impel Wrocław: Katarzyna Mroczkowska, Monika Ptak, Berit Kauffeldt, Magdalena Gryka, Mira Topic, Joanna Kaczor - Agata Sawicka (libero) - Hana Cutura, Anita Kwiatkowska, Denise Hanke.

Eczacibasi VitrA Stambuł: Bothania De la Cruz, Jordan Larson-Burbach, Nilay Ozdemir, Christiane Furst, Neslihan Demir Guler, Maja Poljak - Gulden Kuzubasioglu (libero) - Busra Cansu, Gozde Yilmaz.