Wygrana Zagłębia, remis Chrobrego w 1. lidze

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-11-28 20:39 | Zmodyfikowano: 2014-11-28 20:40

KGHM Zagłębie wygrało na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice 2:1, choć kibice Miedziowych o wynik musieli drżeć do ostatnich sekund spotkania. Co ciekawe, bramki dla gospodarzy zdobyli ci sami piłkarze, którzy w poprzedniej kolejce zapewnili drużynie Piotra Stokowca wyjazdową wygraną (także 2:1) w Świnoujściu z Flotą - Jakub Tosik i Arkadiusz Woźniak.

W Lubinie piłkarze strzelali w końcówkach obu połów. W 38. minucie prowadzenie gospodarzom dał Jakub Tosik, który po dośrodkowaniu z lewego skrzydła strzałem głową pokonał Rafała Misztala. Jeszcze przed przerwą goście zdołali jednak wyrównać. W 45. minucie serię błędów defensorów Zagłębia wykorzystał Tomasz Mikołajczak. Najskuteczniejszy w tym sezonie piłkarz Chojniczanki pokonał w sytuacji sam na sam Konrada Forenca.

W drugiej połowie oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ekipie przyjezdnych bliski szczęścia był, znany dolnośląskim kibicom, Marek Gancarczyk. Po drugiej stronie centymetrów zabrakło Sebastianowi Boneckiemu, który zza pola karnego trafił w słupek. Zagłębie decydujący cios zadało w przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Z rzutu wolego precyzyjnie dośrodkował Dorde Cotra, a do strzału doszedł Arkadiusz Woźniak. Piłka po jego uderzeniu najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie od bramkarza Chojniczanki i - ku radości miejscowych fanów - wpadła do siatki.

KGHM Zagłębie Lubin - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Jakub Tosik (38-głową), 1:1 Tomasz Mikołajczak (45), 2:1 Arkadiusz Woźniak (89-głową).

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Jarosław Jach, Dorde Cotra, Lubomir Guldan, Sebastian Bonecki, Jakub Tosik, Adrian Rakowski (46' Adrian Błąd), Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek (87' Miłosz Przybecki), Krzysztof Piątek (79' Łukasz Janoszka), Arkadiusz Woźniak.

Chojniczanka Chojnice: Rafał Misztal - Przemysław Pietruszka, Piotr Kieruzel, Michał Markowski, Wojciech Lisowski, Marek Gancarczyk, Przemysław Czerwiński, Paweł Zawistowski, Tomasz Mikołajczak (72' Paweł Iwanicki), Rafał Siemaszko (47' Krystian Feciuch), Bartłomiej Niedziela (84' Błażej Radler).

Żółte kartki: Konrad Forenc, Jarosław Jach, Aleksander Kwiek (KGHM Zagłębie) oraz Rafał Siemaszko, Piotr Kieruzel (Chojniczanka).

Nie zobaczyli bramek kibice w Głogowie. Chrobry w ostatnim tegorocznym występie podzielił się punktami z Flotą Świnoujście. Był to pierwszy w tym sezonie bezbramkowy remis na stadionie beniaminka.

Przez większość czasu lepiej prezentowali się gracze Floty. To oni mieli także więcej okazji do zdobycia goli. Przed przerwą formę Amadeusza Skrzyniarza sprawdzali m.in. Daniel Brud i Dawida Korta. Bramkarz Chrobrego nie dał się jednak zaskoczyć, w obu przypadkach wybijając piłkę na rzut rożny. Gospodarze w pierwszej połowie jedyną sytuację mieli w 21. minucie, ale Michał Ilków-Gołąb niecelnie uderzył z dystansu.

W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił. Tuż po wznowieniu gry, po niecelnym strzale Karola Danielaka, inicjatywę znów przejęli przyjezdni. Także oni mieli jednak spore problemy ze stwarzaniem sobie klarownych okazji strzeleckich. Zryw gospodarzy w końcówce i próby Łukasza Szczepaniaka również nie zakończyły się trafieniem do siatki. W efekcie mecz zakończył się takim wynikiem, jakim się rozpoczął.

Chrobry Głogów - Flota Świnoujście 0:0

Chrobry Głogów: Amadeusz Skrzyniarz - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec, Karol Danielak (90' Michał Szałek), Krzysztof Ulatowski, Mateusz Hałambiec, Dominik Kościelniak, Jakub Chrzanowski (82' Damian Ałdaś), Łukasz Szczepaniak.

Flota Świnoujście: Darko Brljak - Michał Stasiak, Łukasz Sołowiej, Marek Opałacz, Sebastian Kamiński, Marek Niewiada, Daniel Brud (68' Arkadiusz Reca), Paweł Lisowski, Rafał Grzelak, Dawid Kort (79' Dawid Retlewski), Sebastian Olszar.

Żółte kartki: Ilków-Gołąb (Chrobry) oraz Brud, Reca (Flota).