Lider zgarnia pełną pulę na boisku w Legnicy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-05-30 12:30 | Zmodyfikowano: 2015-05-30 17:34

Oba zespoły do derbowego spotkania przystępowały ze spokojem, bo udało im się zrealizować swoje cele. Gospodarze utrzymali się w I lidze, a Zagłębie już tydzień temu zapewniło sobie awans do Ekstraklasy.

Podopieczni Piotra Stokowca chcieli się zrewanżować za nieoczekiwaną porażkę w pierwszej rundzie. Jesienią w Lubinie Miedź niespodziewanie wygrała z Zagłębiem 2:0 po golach Daniela Ferugi i Mateusza Szczepaniaka, choć to zespół KGHM był zdecydowanym faworytem.

Spotkanie w Legnicy nie było porywającym widowiskiem. Walki, jak na derby przystało, było pod dostatkiem, kibice mogli natomiast mogli odczuwać deficyt sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie bliższa zdobycia bramki była Miedź. W 20 minucie z rzutu wolnego groźnie strzelał Yannick Kakoko, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Zagłębia. Potem dwukrotnie precyzji zabrakło Tadasowi Labukasowi. Tuż przed zmianą stron na bramkę gości strzelał Patryk Oleksa, a  potem dobijał jeszcze Kakoko. Piłka nie znalazła jednak drogi do siatki Zagłębia.

Po zmianie stron obaj bramkarze nadal nie mieli zbyt wiele pracy, bo praktycznie nie było celnych strzałów na bramkę. Decydująca akcja nastąpiła w 57. minucie. Adrian Błąd dośrodkował z rzutu wolnego, a Maciej Dąbrowski silnym strzałem głową pokonał Dawida Smuga. Miedź do samego końca próbowała doprowadzić do remisu, lecz  defensywa Zagłębia skutecznie broniła dostępu do swojej bramki. Obrońcy lubińskiego zespołu po raz kolejny udowodnili, że tylko jedna stracona bramka w tym roku nie jest przypadkiem.  Podopieczni trenera Kudyby nie zdołali zepsuć tego wyśmienitego bilansu podopiecznym Piotra Stokowca.

Miedź Legnica - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)
Bramka: Maciej Dąbrowski 57'

Miedź Legnica: Dawid Smug - Grzegorz Bartczak, Kevin Lafrance, Tomasz Midzierski, Patryk Oleksa, Marcin Garuch (82' Mateusz Zatwarnicki), Yannick Kakoko, Adrian Cierpka, Wojciech Łobodziński, Mateusz Szczepaniak, Tadas Labukas.

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Dorde Cotra, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Jakub Tosik, Filip Jagiełło (59' Adrian Rakowski), Aleksander Kwiek (75' Sebastian Bonecki), Adrian Błąd (63' Łukasz Janoszka), Aleksandar Todorovski, Arkadiusz Woźniak, Krzysztof Piątek.

Żółte kartki: Dawid Smug (Miedź) oraz Jakub Tosik, Aleksander Kwiek (Zagłębie).