Hit ekstraklasy koszykarek dla przyjezdnych z Krakowa

Dominika Jezierska | Utworzono: 2014-12-14 21:50 | Zmodyfikowano: 2014-12-14 21:50

Mecz najlepszych zespołów ostatniego sezonu przebiegał pod dyktando koszykarek z Małopolski, które prowadziły przez całe spotkanie.

Mistrzynie Polski zapewniły sobie bezpieczną przewagę już na początku. W ósmej minucie prowadziły jedenastoma punktami i podobny dystans utrzymywał się przez całą pierwszą połowę. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 8:19.
Kolejne 10 minut zaczęło się od dwóch rzutów wolnych dla CCC wykorzystanych przez Taylor Hall. Następne akcje należały jednak do przyjezdnych. Po pięciu minutach drugiej kwarty prowadziły już 10:26. Wtedy jednak dobrymi akcjami popisały się koszykarki z Dolnego Śląska, które zmniejszyły straty do 11 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:32.

Druga część meczu przyniosła więcej emocji. Zawodniczki Białej Gwiazdy powiększyły swoje prowadzenie do 18 punktów już na początku trzeciej kwarty, ale nie załamało to drużyny z Polkowic. Po trafieniach Aishah Sutherland i Heleny Sverrisdottir oraz dzięki lepszej postawie pozostałych zawodniczek wicemistrzynie Polski zdołały zniwelować część strat (32:39). Drużynie CCC nie udało się utrzymać bliskiego kontaktu do końca 3. kwarty, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 35:48.
Przez ostatnie 10 minut koszykarki z Polkowic regularnie zmniejszały straty do przyjezdnych. 5 minut przed końcem meczu traciły już tylko 6 punktów do rywalek. Niestety kilka niecelnych rzutów pogrzebało nadzieje gospodyń na pokonanie zespołu z Krakowa. Ostatecznie zawodniczki CCC musiały uznać wyższość lidera tabeli, przegrywając 51:59.

CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 51:59 (8:19, 11:13, 16:16, 16:11).

CCC Polkowice: Aishah Sutherland 12, Dominika Owczarzak 12, Naketia Swanier 6, Agnieszka Majewska 6, Magdalena Kaczmarska 5, Justyna Jeziorna 4, Helena Sverrisdottir 4, Lauren Taylor Hall 2, Agata Szczepanik 0.

Wisła Kraków: Courtney Vandersloot 13, Agnieszka Skobel 12, Jantel Lavender 9, Allie Quigley 7, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Farhiya Abdi 5, Gintare Petronyte 4, Justyna Cegielska 2.