Koszykarki Ślęzy Wrocław wygrały kolejny mecz

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-02-15 07:09
A|A|A

fot. Piotr Zadumiński (Ślęza Wrocław)

To było niezwykle istotne spotkanie w kontekście awansu do fazy play - off.

Początek meczu był udany dla zespołu Ślęzy, a skutecznością popisywała się Agnieszka Śnieżek, która zdobyła pierwsze cztery punkty. Wrocławianki dobrze rozpoczęły mecz w obronie. Później gra nico się wyrównała, a żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć większej przewagi. Ostatecznie po pierwszej kwarcie zespół trenera Krzysztofa Szweja przegrywał 16:18. 

Druga kwarta także była wyrównana. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Paulina Pawlak. Po jej trafieniu za trzy oczka wrocławianki prowadziły 29:26. Kolejnych sześć punktów zdobyły jednak zawodniczki AZSu. Finisz należał do Ślęzy i ostatecznie zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 33:32 dla gospodyń.

Trzecia część meczu nie była wielkim widowiskiem. Obie drużyny notowały sporo strat i miały duże problemy z wypracowaniem czystych pozycji rzutowych. Na dziesięć minut przed końcem był remis 46:46 i wiadomo było, że o losach meczu zdecyduje ostatnia jego część.

Ta nie układała się dobrze dla Ślęzy. Na zaledwie trzy minuty przed końcem wrocławianki przegrywały 51:57. Ale kolejne akcje należały już do drużyny trenera Szweja. Sześć punktów w tym czasie zdobyła Jhasmin Player.

Końcówka była dramatyczna, ale lepiej wytrzymał ją zespół Ślęzy. Na dziesięć sekund przed końcem było 65:63 dla gospodyń. Lublinianki nie potrafiły jednak zdobyć punktów, a wynik z linii rzutów wolnych ustaliła Chineze Nwagbo.

 

Ślęza Wrocław – AZS Lublin 67:63 (16:18, 17:14, 13:14, 21:17)


Ślęza: Player 21, Śnieżek 12, Nwagbo 11, Pawlak 10, Ross 9, Leciejewska 4, Czarnecka 0, Głocka 0, Mistygacz 0.

AZS: Robinson 20, Tomiałowicz 10, Kotnis 8, Bussie 8, Taylor 8, Morawiec 5, Bejtić 2, Dulęba 2,
Witkoś 0.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama