Sparingi pierwszoligowców: remis Miedzi, porażka Chrobrego

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-07-15 22:46 | Zmodyfikowano: 2015-07-15 22:47

Miedź na własnym obiekcie podejmowała spadkowicza czeskiej Ekstraklasy. Gospodarze prowadzili od 13 minuty po bramce Tadasa Labukasa z rzutu karnego. W drugiej połowie FC Hradec Kralove przejęło inicjatywę i udokumentowało ją bramką. W 82 minucie dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał David Vanecek.

Trener Ryszard Kuźma wystawił dwie różne jedenastki na obie połowy. W meczu nie wystąpił skrzydłowy Marek Gancarczyk, narzekający na drobny uraz.

Debiut przed legnicką publicznością zanotował natomiast Łukasz Garguła. Były piłkarz Wisły Kraków grał jedynie przed 30 minut, bo jest w trakcie nadrabiania zaległości kondycyjnych i poza meczem miał wczoraj także trening motoryczny.

Miedź Legnica – FC Hradec Kralove 1:1 (1:0)

Gole: Labukas 13' karny -  Vanecek 82'

Żółta kartka: Telichowski

Miedź Legnica: (I połowa): Lis - Ilków-Gołąb, Stasiak, Woźniczka, Trifonov, Łuszkiewicz, Cierpka, Łobodziński, Feruga, Garuch, Labukas. (II połowa): Lis (69 Budzyński) - Bartczak, Midzierski, Telichowski, Brożyna, Daniel, Kakoko, Lenkiewicz, Feruga (60 Garguła), Cieślik, Ślusarski.

FC Hradec Kralove: Radim - Holes, Nosek, Mares, Bederka, Malinsky, Cerny, Janousek, Sukennik, Javurek, Vanecek. Grali także: Lindr, Chleboun, Plasil, Vlkanova, Schwarz, Vobejda, Petrus.

Gorzej wypadli piłkarze Chrobrego Głogów. Dolnośląski zespół w rozgrywanym w Grodzisku Wielkopolskim sparingu przegrał z Bytovią 0:1. O wyniku zadecydowała trafienie Michała Jakóbowskiego z 27 minuty. W zespole Chrobrego grał Szymon Drewniak, który zostanie wypożyczony na rok z Lecha Poznań.

Chrobry Głogów – Bytovia Bytów 0:1 (0:1)

Gol: Michał Jakóbowski 27’

Chrobry Głogów: Karol Szymański (46 Sławomir Janicki) - Robert Pisarczuk (46 Krzysztof Ziemniak), Łukasz Bogusławski (75 Jakub Małucki), Michał Michalec (46 Damian Byrtek), Adam Samiec - Wołodymyr Hudyma (46 Mateusz Hałambiec), Marcel Gąsior (70 Igor Szopa), Szymon Drewniak (46 Patryk Malinowski), Bartosz Machaj (46 Michał Bednarski), Karol Hodowany (46 Dominik Kościelniak) - Maciej Górski (46 Damian Sędziak).

Bytovia Bytów: (I połowa) Tomasz Laskowski - Wojciech Wilczyński, Łukasz Wróbel, Krzysztof Bąk, Marek Opałacz - Maciej Szewczyk, Chris Jastrzembski, Robert Mandrysz, Dawid Kort, Michał Jakóbowski - Janusz Surdykowski. (II połowa) Mateusz Oszmaniec - Radosław Jasiński, Wojciech Wilczyński (60 Ołeksij Najdyszak), Łukasz Wróbel, Bartłomiej Chojnacki - Shōhei Okuno, Paweł Lisowski, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Klichowicz, Daniel Mąka - Artur Formela.