Dzierżoniów: chcą stworzyć centrum przesiadkowe

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-07-18 08:09 | Zmodyfikowano: 2015-07-18 08:20
A|A|A

fot. dzierzoniow.pl

W Świdnicy kończą budować, w Wałbrzychu zaczynają, a w Dzierżoniowie szukają pieniędzy. To kolejne miasto Dolnego Śląska, które chce postawić u siebie centrum przesiadkowe. Władze Dzierżoniowa podkreślają, że nie mają wyboru. Dworzec kolejowy, podobnie jak autobusowy wygląda fatalnie, a korzysta z niego coraz więcej turystów. Tłumaczy rzecznik Urzędu Miejskiego w Dzierżoniowie, Rafał Pilśniak.

To kluczowa inwestycja dla Dzierżoniowa. Zrujnowany dworzec przejęto dwa lata temu. Samorząd ma już gotową koncepcję, zastępca burmistrza Andrzej Bolisęga mówi, że czekają już tylko na pieniądze.

Koszt inwestycji to nawet 15 milionów złotych. Miasto liczy na pozyskanie dotacji w nowym rozdaniu środków unijnych.W optymistycznym wariancie prace ruszą już w przyszłym roku.

 Węzły przesiadkowe w innych miastach

 ŚWIDNICA:

Dworzec kolejowy w tym mieście wyremontowany został już dwa lata temu.

Wciąż jednak trwają prace przy budowie centrum przesiadkowego.

Obejmują, m. in. przebudowę fragmentów ulic Kolejowej i Dworcowej oraz budowę komfortowego dworca autobusowego. Z naszych informacji wynika, że ten projekt jest już na ukończeniu.

 

WAŁBRZYCH:

W mieście trwają bardzo zaawansowane prace dotyczące budowy czwartego dworca kolejowego – Wałbrzych Centrum.

Ma tam być również miejsce na przystanki komunikacji autobusowej, zarówno miejskiej jak i pozamiejskiej.

W kwietniu tego roku pisaliśmy: „Cała inwestycja wyceniana jest na blisko 20 milionów złotych. Po stronie kolei jest budowa przystanku Wałbrzych Centrum, po stronie gminy - przygotowanie infrastruktury drogowej”. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama