Sparing Śląska. Wrocławianie przegrali w Berlinie z Albą

| Utworzono: 2015-09-02 20:36 | Zmodyfikowano: 2015-09-02 20:41

Do wyników meczów sparingowych nie ma co przykładać większej wagi. Trenerzy szczególnie pierwsze spotkania kontrolne traktują jako mocniejszy trening. Czas na przećwiczenie pewnych założeń w boju i szansę na występ dla wszystkich koszykarzy.

Tak też było w Berlinie. Wrocławianie wystąpili bez lekką kontuzjowanego Kamila Chanasa. Po pierwszej kwarcie Śląsk przegrywał 16:21. Do przerwy było 33:48. W inauguracyjnych 20 minutach w barwach gości najlepiej radzili sobie Jarvis Williams i Michał Jankowski. Pierwszy rzucił 10, drugi 9 punktów.

Trzecia kwarta była udana w wykonaniu wrocławian. Śląsk odrobił część start z pierwszej połowy i po 30 minutach przegrywał 55:64, Ostatnie 10 minut należało jednak do drużyny Sasy Obradovicia. Alba ostatecznie wygrała bardzo przekonująco. Jutro rewanż.

Alba Berlin - Śląsk Wrocław 98:74 (21:16, 27:17, 16:22, 34:19)

Punkty dla Śląska zdobyli: Williams 18, Jankowski 14(3), Kowalenko 11, N. Kulon 3, Madden 3, Smith 11(1), Jarmakowicz 4, Stawiak 6.