Koszykarki Ślęzy Wrocław zagrają z MKK Siedlce

Robert Skrzyński mat. prasowe | Utworzono: 2015-09-23 06:37
A|A|A

fot. Piotr Zadumiński (Ślęza Wrocław)

W pierwszej kolejce zespół z Siedlec, prowadzony przez selekcjonera reprezentacji Polski Teodora Mołłowa, przegrał na wyjeździe z Widzewem Łódź 62:68. Najwięcej punktów dla MKK zdobyły Amerykanki: Keena Mays (15) i Marie Malone (12).

"Widzew wygrał zdecydowanie walkę o zbiórki i to była jedna z przyczyn porażek MKK" - analizuje Arkadiusz Rusin, drugi trener Ślęzy, który zwrócił też uwagę na indywidualne umiejętności Keeny Mays. "Ona świetnie gra na pick'n'rollach, w springach zdarzały się mecze, w których zdobywała po 28 i 29 punktów. W zespole MKK są zawodniczki, które wcześniej nie grały w lidze polskiej. Na przykład trzy Ukrainki, które stanowią pewną niewiadomą. Nie mamy wiele materiału do analizy, ale w przygotowaniach do meczu skupiamy się na własnych umiejętnościach" - kontynuuje szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu Ślęza pokonała przed własną publicznością MKS Polkowice 67:56. W tym spotkaniu nie w pełni sił były Magdalena Leciejewska i Egle Sulciute, które zmagały się z drobnymi urazami. "Chcielibyśmy, żeby wszystkie zawodniczki były w pełni gotowe na mecz z MKS-em, ale w przypadku Egle i Magdy to nie będzie jeszcze sto procent" - informuje trener Rusin.

Początek meczu o 18 w hali AWF we Wrocławiu. Wstęp jest wolny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama