CCC Sprandi Polkowice pojedzie w trzech włoskich klasykach

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-10-08 06:53 | Zmodyfikowano: 2015-10-08 06:53
A|A|A

Pierwszy z nich odbędzie się już dziś (czwartek). To Gran Premio Città di Peccioli – Coppa Sabatini. 197,9km trasa podzielona jest na trzy rundy:

  • 1 x 21,1 km
  • 6 x 17,3 km
  • 6 x 12,2 km

Dwie początkowe są raczej płaskie. Podjazdy przygotowano dopiero podczas ostatniej części wyścigu. Jest tam przede wszystkim jedno strome wzniesienie, które powinno oddzielić czołówkę od reszty stawki. Także końcówka - ostatni kilometr - prowadzi pod górę. Trasa bardzo pasuje Davide'owi Rebellinowi. Włoch w zeszłym roku zajął tu czwarte miejsce, a poprzednio aż trzykrotnie stawał na podium.

Ulubionoym wyścigiem dla włoskiego lidera dolnośląskiej grupy podczas tego tryptyku, powinien być jednak Giro dell'Emilia. Rebellin wygrywał tutaj dwukrotnie, tyle samo razy był drugi i trzeci. Do przejechania jest 200 kilometrów, a po drodze czeka na kolarzy ciężka i pofałdowana trasa. Kolarze czterokrotnie będą musieli pokonać 9,3-kilometrową rundę z podjazdem w San Luca. Ważna może być także rywalizacja na wzniesieniach pod Valico di Santa Lucia i Badolo.

CCC Sprandi Polkowice włoskie ściganie zakończy w Gran Premio Bruno Beghelli. Jak wygląda trasa 196,3 kilometrowego tego wyścigu? Jest różnorodna. Najpierw płaska jazda przez 60 kilometrów, a potem dziesięć 8,2-kilometrowych okrążeń, w trakcie których zawodnik czeka podjazd w Zappolino. Końcówka to już płaska droga do mety.

Skład na Gran Premio Città di Peccioli – Coppa Sabatini (1.1, 8.10), Giro dell’Emilia (1.HC, 10.10) i Gran Premio Bruno Beghelli (1.HC, 11.10):

Davide Rebellin, Łukasz Owsian, Adrian Honkisz, Jarosław Marycz,  Grzegorz Stępniak, Leszek Pluciński, Josef Cerny, Eryk Latoń.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama