Kłusaki na Partynicach

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-10-08 15:27 | Zmodyfikowano: 2015-10-08 16:42
A|A|A

fot. materiały prasowe

W niedzielę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice zmierzą się kłusaki francuskie. W programie mityngu jest sześć gonitw dla koni w różnym wieku. Najliczniejszą stawkę dziesięciu zaprzęgów zgromadził wyścig z udziałem sześcio i siedmiolatków.

Spotka się w nim kilka koni z czołówki ścigających się w Polsce kłusaków francuskich, które pod koniec września biegały na torze Mariendorf w Berlinie. Dość niespodziewanie najlepiej wypadła tam Vahine du Lys, która zajęła drugie miejsce. Piąta przybiegła Uxia d’Albret, a rozczarowała Usita (ósma) i przede wszystkim Ukamaya Verderie, która została zdyskwalifikowana. Pierwszy raz w Polsce pobiegnie Udine du Pont, która ma w dorobku dwie wygrane gonitwy na torach francuskich. Ponownie w akcji zobaczymy również Unzena, gościa z Czech, który na koncie ma 14 zwycięstw.

Piętnasty dzień wyścigowy rozpocznie rywalizacja najmłodszych kłusaków, w której zmierzą się konie dwu- i trzyletnie. Niektóre mimo młodego wieku mają już spore doświadczenie, inne dopiero próbują sił na torze. Na zakończenie ścigać się będą najstarsze kłusaki. Z najbardziej utytułowanymi polskimi kłusakami powalczy solidny Peter Pan z Czech. Tradycyjnie zapowiada się końska dawka emocji!

Serdecznie zapraszamy już w niedzielę, 11 października o godzinie 12:50 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2. WSTĘP WOLNY!

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama