Kubot i Matkowski odpadli w ćwierćfinale debla w Montpellier

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-02-06 08:00

Łukasz Kubot z KKT Wrocław i Marcin Matkowski odpadli z debla na tenisowym turnieju World Tour 250 na kortach twardych w Montpellier. W ćwierćfinale rozstawieni z numerem pierwszym Polacy przegrali z Brytyjczykiem Jonathanem Marrayem i Maheshem Bhupatim z Indii 6:7 (2-6), 2:6. Spotkanie trwało godzinę i 26 minut.

W pierwszym secie Kubot i Matkowski wrócili ze stanu 2:4 i doprowadzili do tie-breaka, ale w nim udało im się zdobyć zaledwie dwa punkty.

W drugim partii Polacy nie wykorzystali trzech break pointów, sami zaś zostali przełamani w pierwszym i piątym gemie. Hindus i Brytyjczyk pewnie wygrali drugiego seta 6:2.

Kubot i Matkowski w kolejnym tygodniu zagrają w halowym turnieju ATP World Tour 500 w Rotterdamie.

Mahesh Bhupathi (Indie) / Jonathan Marray (Wielka Brytania) - Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcin Matkowski (Polska, 1) 7:6(2), 6:2