Znasz się na Ekstraklasie? Ustaw ligę i wygraj wywiad w Radiu Wrocław!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-15 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-07-15 16:00

Do startu ligi odliczamy już tylko godziny. W najbliższy piątek o 18.00 Wisła Płock meczem z Lechią Gdańsk oficjalnie rozpocznie sezon. Tego samego dnia o 20.30 Śląsk Wrocław podejmie Lecha Poznań. Emocje nie kończą się jednak na murawie. Ich początek znajdziecie w swoich wirtualnych gabinetach przy tworzeniu wymarzonego zespołu.

ZAGRAJ W USTAW LIGĘ Z RADIEM WROCŁAW [Kod do ligi: 930029688]

Nagrodą dla zwycięzcy naszej ligi jest wizyta w Radiu Wrocław połączona z wywiadem podczas audycji sportowej. Będziecie mogli zobaczyć jak pracujemy, ale też przede wszystkim podzielić się ze słuchaczami swoim sukcesem w Ustaw Ligę. Poprzednią – pierwszą edycję – wygrał Marcin Ziętara. Tak wyglądała jego wizyta w naszej rozgłośni.

W lidze rywalizujecie nie tylko z innymi fanami Ekstraklasy, ale również z nami. W grę zaangażowana jest cała nasza redakcja sportowa, a i dziennikarze innych działów zapowiedzieli swój udział. Ilu spodziewamy się łącznie graczy? Poprzednie rozgrywki oscylowały w granicach 150 osób, Euro Fantasy z Radiem Wrocław przyciągnęło dwa razy więcej fanów futbolu. Jeśli i tym razem zainteresowanie będzie podobne, to rozgrywka nabierze jeszcze większych rumieńców.

Ważne: Zapiszcie sobie ten adres – [email protected] lub [email protected] . To ważne dla zwycięzcy – tutaj zgłaszacie się w przypadku triumfu w naszej lidze. My oczywiście będziemy Was „szukać” swoimi kanałami, ale ułatwi nam to pracę, jeśli Wy odezwiecie się do nas pierwsi.

JAK GRAĆ W USTAW LIGĘ?

Zaprawieni w bojach managerowie doskonale znają zasady rozgrywki, ale czekamy także na tych, którzy po raz pierwszy chcą spróbować swoich sił w wirtualnej rzeczywistości. Dla nowicjuszy przygotowaliśmy zasady w pigułce.

JAK WEJŚĆ DO GRY?

Gramy w Ustaw Ligę. To rodzaj ligi fantasy stworzony przez Weszło. Żeby wejść do gry wystarczy się zarejestrować za pośrednictwem adresu e-mail lub też Facebooka na tej stronie:

Potem tworzycie swój zespół i dołączacie do ligi Radia Wrocław (wpisujecie kod: 930029688) wybierając wcześniej odpowiedni panel po prawej stronie). Najpierw stwórzcie jednak klubowe barwy, nazwę zespołu i przede wszystkim wybierzcie zawodników.

JAK TWORZYMY SKŁAD?

Do wydania jest 30 wirtualnych milionów. To maksymalna kwota jaką możecie przeznaczyć na łącznie 15 zawodników. W składzie musicie mieć:

  • dwóch bramkarzy
  • pięciu obrońców
  • pięciu pomocników
  • trzech napastników

Główna zasada poza nieprzekroczeniem budżetu to – maksymalnie trzech piłkarzy z jednego klubu.

Przykład:

  • Możecie kupić np. ze Śląska: Piotra Celebana, Łukasza Madeja i Ryotę Moriokę, ale nie możecie już dołożyć do nich kolejnego gracza wrocławskiej drużyny. Żeby to zrobić należy sprzedać któregoś z nich

Ustawić jedenastkę możecie według następujących formacji:

UWAGI DOTYCZĄCE ZAWODNIKÓW

Z tego co widziałęm jeszcze we wtorek w grze znajduje się trochę błędów - tzn. można kupić zawodników, którzy już nie grają w Ekstraklasie jak np. Roberta Picha ze Śląska Wrocław. Musicie być czujni. Najlepiej zweryfikujecie zawodników przez portal 90minut.pl

ZMIANY W SKŁADZIE

W każdej chwili możecie zmienić swój skład, kupując i sprzedając piłkarzy. Przed startem sezonu (do piątku do 17.45) możecie robić to dowolną ilość razy. Zasady zmieniają się już po starcie rozgrywki.

Kiedy liga gra, zmian możecie dokonywać co kolejkę (najpóźniej na 15 minut przed pierwszym meczem kolejki). Dwie roszady są darmowe. Jeśli jednak chcecie po kolejce sprzedać więcej niż dwóch piłkarzy wtedy dostaniecie ujemne punkty.

JAK WYGLĄDA PUNKTACJA?

Pełną listę rzeczy za które dostajecie punkty znajdziecie tutaj. W podpunkcie 9. Punktacja.

W skrócie – liczą się nie tylko bramki i asysty. Doceniane są także kluczowe podania, czyste konto, zwycięstwo w meczu i indywidualna postawa oceniana przez dziennikarzy i kibiców.

Najważniejszą rzeczą powinno się jednak okazać odpowiednie wybranie kapitana. To piłkarz, któremu w danej kolejce punkty naliczą się podwójnie. Często właśnie ten element potrafi zadecydować o końcowym triumfie.

SPONSORZY W USTAW LIGĘ

Gra typu Fantasy pozwalają powiększyć budżet dzięki sponsorom. Opinie są podzielone, ale biorąc pod uwagę, że część z Was, gra też w innych ligach nie możemy Wam zabronić sięgania po dodatkowe środki w budowie drużyny. Postaramy się jednak nagrodzić także najlepszego gracza, który nie korzystał ze sponsorskich wzmocnień

JAK DŁUGO GRAMY W USTAW LIGĘ?

Rywalizacja trwa od najbliższego piątku (1 kolejka) do ostatniej serii gier w 2016 roku, czyli do 17/18 grudnia (20 kolejka).

Życzymy Wam udanej zabawy!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.