Fani Ekstraklasy na start! Ustaw Ligę i wygraj wywiad w Radiu Wrocław (WIDEO)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-10 14:48 | Zmodyfikowano: 2017-02-10 14:48

Znasz się na Ekstraklasie? A może szukasz dodatkowych emocji w ligowej rywalizacji? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś tak to zapraszamy Cię do gry w Ustaw Ligę. To gra typu fantasy w której sami możecie wcielić się w managera wirtualnego klubu. Możecie kupić dowolnego piłkarza z Ekstraklasy. Potem kolejnego, jeszcze jednego i tak aż do 15 graczy w składzie. Warunek jest jeden musicie zmieścić się w budżecie, który wynosi 30 milionów.

Gwarantujemy Wam świetną zabawę i niezapomniane emocje. Zapomnijcie, że będziecie oglądali mecz pod kątem wyniku. Jeśli wejdziecie do gry sami przekonacie się, że równie emocjonujące jak spotkania Legii Warszawa czy Lecha Poznań będą mecze z udziałem Górnika Łęczna i Ruchu Chorzów. Zaczniecie patrzeć na mecz pod kątem goli, asyst, czystych kont, kartek a nawet zmian w meczu!

Za 17 kolejek poznamy piłkarskiego mistrza Polski. Wtedy też będziemy wiedzieć, kto wygrał trzecią edycję Ustaw Ligę z Radiem Wrocław.

ZAGRAJ W USTAW LIGĘ Z RADIEM WROCŁAW [Kod do ligi: 648615615]

WEJDŹ DO GRY 

(Jeśli nie uda wam się zarejestrować z poziomu przeglądarki, spróbujcie zrobić to przez Facebooka)

NAGRODA

Nagrodą dla zwycięzcy naszej ligi jest wizyta w Radiu Wrocław połączona z wywiadem podczas audycji sportowej. Będziecie mogli zobaczyć jak pracujemy, ale też przede wszystkim podzielić się ze słuchaczami swoim sukcesem w Ustaw Ligę.

Pierwszą edycję naszej rywalizacji wygrał Marcin Ziętara (WYWIAD):

Triumfatorem drugiej okazał się użytkownik o nicku "LIDER", który jednak do dziś nie odebrał swojej nagrody. Jeśli "LIDER" jest z nami prosimy o kontakt na [email protected] najpóźniej do końca lutego.

W lidze rywalizujecie nie tylko przeciwko innym fanom Ekstraklasy, ale również z naszymi dziennikarzami. Michał Hamburger, Piotr Pietraszek i Bartek Tomczak to redakcyjna trójka, która na pewno stanie z wami w szranki. 

Ilu graczy powinniście się spodziewać? W pierwszej edycji grało łącznie 141 osób, w drugiej 173. Rachunek jest zatem prosty - liczymy przynajmniej na 200 managerów.

Ważne: Zapiszcie sobie ten adres – [email protected] lub [email protected] . To ważne dla zwycięzcy – tutaj zgłaszacie się w przypadku triumfu w naszej lidze. My oczywiście będziemy Was „szukać” swoimi kanałami, ale ułatwi nam to pracę, jeśli Wy odezwiecie się do nas pierwsi. Wszystko po to, żeby nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniej edycji.

Przykładowy skład:

JAK GRAĆ W USTAW LIGĘ?

Zaprawieni w bojach managerowie doskonale znają zasady rozgrywki, ale czekamy także na tych, którzy po raz pierwszy chcą spróbować swoich sił w wirtualnej rzeczywistości. Dla nowicjuszy przygotowaliśmy zasady w pigułce.

JAK WEJŚĆ DO GRY?

Gramy w Ustaw Ligę. To rodzaj ligi fantasy stworzony przez Weszło. Żeby wejść do gry wystarczy się zarejestrować za pośrednictwem adresu e-mail lub też Facebooka na tej stronie:

*Jeśli nie uda Wam się to z poziomu przeglądarki (jeszcze we wtorek zdarzały się błędy) spróbujcie albo ją zmienić albo zarejestrować się poprzez Facebooka. 

Możliwe, że po wypełnieniu rejestracji nie przejdziecie od razu do strony drużyny. Wtedy spróbujcie się zalogować za pomocą swojego maila i podanego przed chwilą hasła na głównej stronie Ustaw Ligę.

Potem tworzycie swój zespół i dołączacie do ligi Radia Wrocław (wpisujecie kod: 648615615) wybierając wcześniej odpowiedni panel po prawej stronie). Najpierw stwórzcie jednak klubowe barwy, nazwę zespołu i przede wszystkim wybierzcie zawodników. Dopiero mając pełen skład (możecie go dowolnie zmieniać przed startem ligi) możecie dołączyć do ligi prywatnej.

JAK TWORZYMY SKŁAD?

Do wydania jest 30 wirtualnych milionów. To maksymalna kwota jaką możecie przeznaczyć na łącznie 15 zawodników. W składzie musicie mieć:

  • Dwóch bramkarzy
  • Pięciu obrońców
  • Pięciu pomocników
  • Trzech napastników

Główna zasada poza nieprzekroczeniem budżetu to – maksymalnie trzech piłkarzy z jednego klubu.

Przykład:

  • Możecie kupić np. ze Śląska: Piotra Celebana, Łukasza Madeja i Ryotę Moriokę, ale nie możecie już dołożyć do nich kolejnego gracza wrocławskiej drużyny. Żeby to zrobić należy sprzedać któregoś z nich.

Ustawić jedenastkę możecie według następujących formacji:

ZMIANY W SKŁADZIE

W każdej chwili możecie zmienić swój skład, kupując i sprzedając piłkarzy. Przed startem sezonu (do piątku do 17.45) możecie robić to dowolną ilość razy. Zasady zmieniają się już po starcie rozgrywki.

Kiedy liga gra, zmian możecie dokonywać co kolejkę (najpóźniej na 15 minut przed pierwszym meczem kolejki). Dwie roszady są darmowe. Jeśli jednak chcecie po kolejce sprzedać więcej niż dwóch piłkarzy wtedy dostaniecie ujemne punkty.

JAK WYGLĄDA PUNKTACJA?

Pełną listę rzeczy za które dostajecie punkty znajdziecie tutaj. W podpunkcie 9. Punktacja.

W skrócie – liczą się nie tylko bramki i asysty. Doceniane są także kluczowe podania, czyste konto, zwycięstwo w meczu i indywidualna postawa oceniana przez dziennikarzy i kibiców.

Najważniejszą rzeczą powinno się jednak okazać odpowiednie wybranie kapitana. To piłkarz, któremu w danej kolejce punkty naliczą się podwójnie. Często właśnie ten element potrafi zadecydować o końcowym triumfie.

SPONSORZY W USTAW LIGĘ

Gra typu Fantasy pozwalają powiększyć budżet dzięki sponsorom. Opinie są podzielone, ale biorąc pod uwagę, że część z Was, gra też w innych ligach nie możemy Wam zabronić sięgania po dodatkowe środki w budowie drużyny. Postaramy się jednak nagrodzić także najlepszego gracza, który nie korzystał ze sponsorskich wzmocnień

JAK DŁUGO GRAMY W USTAW LIGĘ?

Rywalizacja trwa od najbliższego piątku (20 kolejka) do ostatniej serii gier sezonu, czyli do 2-4 czerwca (37 kolejka).

Życzymy Wam udanej zabawy!

Jeśli coś jest dla Was nie jasne, macie pytania, śmiało możecie pisać do mnie na Twitterze (@BartekTomczak) lub mailowo: [email protected]

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.