Znasz się na piłkarskiej Ekstraklasie? Ustaw Ligę i wygraj wywiad w Radiu Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2020-02-05 11:31 | Zmodyfikowano: 2020-02-05 11:47

Wszyscy choć raz marzyliśmy o tym, żeby zostać trenerami lub podpowiedzieć włodarzom swojego ulubionego klubu jakich zawodników powinni ściągnąć do składu. Teraz czas wziąć sprawy w swoje ręce. Sami możecie zostać managerem i prezesem w jednym.

ZAGRAJ W USTAW LIGĘ Z RADIEM WROCŁAW [Kod do ligi: 876405939]

Zacznijmy od nagrody. Tradycyjnie zwycięzca naszej ligi prywatnej wygrywa wywiad w Radiu Wrocław. Jeśli okażesz się najlepszy to zaprosimy Cię do kultowej, sportowej audycji "Popołudnie kibica". Opowiesz nam o swoim sukcesie, ale też pewnie trochę o sobie. Ponadto oprowadzimy Cię po całej naszej rozgłośni, a jest co oglądać - radio to nie tylko studia, ale także sala koncertowa czy muzeum.

Liga Radia Wrocław od lat należy do czołowych lig prywatnych w Ustaw Ligę. W poprzedniej rundzie grało z nami 286 osób, a najlepsza z nich zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej całej zabawy.

Ważne: W razie zwycięstwa skontaktuj się z nadzorującym grę w naszej redakcji Bartoszem Tomczakiem - [email protected]. My oczywiście będziemy Cię szukać swoimi kanałami, ale ułatwi nam to pracę, jeśli Ty odezwiesz się do nas pierwszy.

JAK WEJŚĆ DO GRY?

Gramy w Ustaw Ligę. To rodzaj ligi fantasy stworzony przez portal Weszło. Żeby wejść do gry wystarczy się zarejestrować za pośrednictwem adresu e-mail lub też konta na Twitterze lub Google na tej stronie:


Następnie wymyśl nazwę swojej drużyny i przejdź do tworzenia składu.

JAK TWORZYMY SKŁAD?

Do wydania jest 30 wirtualnych milionów. To maksymalna kwota jaką można przeznaczyć na łącznie 15 zawodników. W składzie musi być:

  • dwóch bramkarzy
  • pięciu obrońców
  • pięciu pomocników
  • trzech napastników

Główna zasada poza nieprzekroczeniem budżetu to – maksymalnie trzech piłkarzy z jednego klubu.

Przykład:

Można kupić np. Matusa Putnockyego, Krzysztofa Mączyńskiego i Roberta Picha ze Śląska, ale nie można już dołożyć do nich kolejnego gracza wrocławskiej drużyny. Żeby to zrobić należy sprzedać któregoś z nich. Jedenastkę możecie ustawić według jednej z wielu formacji.

DOŁĄCZ DO LIGI RADIA WROCŁAW

Przejdź do zakładki "Moje ligi", a następnie w pustym polu wpisz kod naszej ligi - 876405939.

JAK WYGLĄDA PUNKTACJA?

ZMIANY W SKŁADZIE

W każdej chwili możesz zmienić swój skład, kupując i sprzedając piłkarzy. Przed startem sezonu (do piątku do 17.45) można robić to dowolną ilość razy. Zasady zmieniają się już po starcie rozgrywki.

Kiedy liga gra, zmian można dokonywać co kolejkę (najpóźniej na 15 minut przed pierwszym meczem kolejki). Dwie roszady są darmowe. Jeśli jednak chcesz po kolejce sprzedać więcej niż dwóch piłkarzy wtedy odejmowane są punkty tzw. prowizja za transfery. Są jednak wyjątki, o czym więcej w kolejnym punkcie.

NOWOŚCI W USTAW LIGĘ

W tym sezonie Ustaw Ligę idzie wzorem najsłynniejszej tego typu gry na świecie Fantasy Premier League i dodaje cztery opcje, które pozwolą nam osiągać lepsze wyniki. Każdy ze specjalnych "talonów" możecie wykorzystać tylko raz i nie łączą się one ze sobą - czyli jeśli w jednej kolejce wykorzystacie potrójnego kapitana, to nie możecie w niej dołożyć już np. opcji grającej ławki.

Potrójny kapitan:

Standardowo kapitan punktuje razy dwa. Jeśli jednak zaznaczysz opcję potrójny kapitan wtedy jego punkty będą mnożone razy trzy.

Ławka gra:

Rezerwowi przydają się kiedy jeden z zawodników podstawowej jedenastki nie zagra. Wtedy zmiennik wchodzi do gry i zdobywa punkty. Dzięki użyciu opcji "Ławka gra" będziesz mógł w jednej z wybranych przez siebie kolejek zapunktować wszystkimi rezerwowymi, czyli zamiast 11 piłkarzy zapunktuje aż 15!

Wolny strzał - wymiana składu na jedną kolejkę:

Chcesz zrobić więcej niż dwa transfery i nie tracić przez to punktów? Masz problemy zdrowotne w składzie? Czujesz, że akurat w tej kolejce zapunktują piłkarze, których jeszcze nie ma w Twoim zespole? Proszę bardzo! Na jedną kolejkę możesz wymienić nawet cały skład bez żadnych konsekwencji w postaci ujemnych punktów za transfery. Jednym ograniczeniem jest oczywiście budżet, w którym musisz się zmieścić. Po zakończeniu kolejki do składu wrócą piłkarze, którzy wcześniej byli w Twoim klubie.

Dzika karta:

Na tę zmianę czekali chyb wszyscy. Każdy manager choć raz miał taką sytuację, że po kilku kolejkach wiedział, że mocno przestrzelił ze składem. Co robić w takich przypadkach? Mozolnie wymieniać po dwóch graczy? Liczyć na odbudowę formy? Jest lepsze rozwiązanie! Teraz raz w rundzie będziesz mógł oddać cały skład, wrócić do 30 milionowego budżetu i raz jeszcze stworzyć od podstaw swój zespół.

JAK DŁUGO GRAMY W USTAW LIGĘ?

Rywalizacja trwa od najbliższego piątku do końca sezonu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.