Marcin Ziętara zwycięzcą Ustaw Ligę z Radiem Wrocław (POSŁUCHAJ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-05-29 09:30 | Zmodyfikowano: 2016-05-29 09:30

W Anglii takie zmagania są ważniejsze od rozmów o pogodzie i gorącej herbaty punktualnie o 17.00. W Polsce też liczba graczy w rozgrywkach fantasy rośnie w szybkim tempie. Wychodząc na przeciw fanom piłki nożnej w tym sezonie postanowiliśmy stworzyć ligę prywatną Radia Wrocław na platformie Ustaw Ligę.

Debiutancki sezon (graliśmy całą rundę wiosenną) już za nami. Zmagania zdominował Marcin Ziętara, który zdystansował 140 rywali. Jego Moneyball zdobył 1021 punktów. Nikt nie był nawet blisko. Drugie 5_kul_Lennona miało 977 "oczek" (manager Konrad Pietrzak), a trzeci OCET STOK - 969 pkt (manager Baraneirooo). 

"Nazwa mojej drużyny celowo nawiązywała do filmu z Bradem Pittem*" - mówi zwycięzca ligi Radia Wrocław, Marcin Ziętara

*"Moneyball" to ekranizacja prawdziwej historii, w której drużyna baseballowa Oakland Athletics przy analitycznym zarządzaniu i niskich nakładach finansowych stała się objawieniem ligi MLB

Jak się okazuje praca wirtualnego managera wcale nie jest mniej wymagająca od codziennej pracy prawdziwych trenerów. Marcin jak sam przyznaje przez cały tydzień analizuje na kogo warto postawić w nadchodzącej kolejce:

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z MARCINEM ZIĘTARĄ - zwycięzcą Ustaw Ligę z Radiem Wrocław:

Skład Marcina od pierwszej do ostatniej kolejki zmienił się niemal nie do poznania. W Moneyball pewniakami byli tylko Nemanja Nikolić i Adam Hlousek z Legii Warszawa oraz Patrik Mraz z Piasta Gliwice. Nasz zwycięzca zaczynał z jedenastką w której roiło się od piłkarzy z Lecha Poznań, Pogoni Szczecin czy Ruchu Chorzów. W trakcie sezonu zostali oni wymienieni m.in na takich zawodników jak Filip Starzyński z Zagłębia Lubin czy Rafał Wolski z Wisły Kraków. 

Najlepszy transferowy strzał? Marcin Ziętara nie ma wątpliwości, że zrobił świetny interes stawiając na Martina Polaceka - bramkarza Zagłębia Lubin i Flavio Paixao z Lechii Gdańsk. Szczególnie z tym drugi naszemu zwycięzcy wyszedł "złoty strzał". Wstawił Portugalczyka do składu akurat na kolejkę w której Flavio strzelił hat-tricka.

Były też niewypały transferowe. Poza wspomnianym zaciągiem z Poznania, Szczecina i Chorzowa, Marcin wskazuje na Adama Mójtę, który ogółem był... czołowym obrońcą w zestawieniu Ustaw Ligę. Problem jednak w tym, że kiedy trafił do Moneyball to przestał punktować.

O tym jak wygrywa się Ustaw Ligę z Radiem Wrocław możecie posłuchać powyżej. Rozmowa z Marcinem Ziętarą znajdzie się także w dzisiejszym programie sportowym Radia Wrocław (19.00-21.00)

Poza naszym zwycięzcą z Krakowa w grze nie brakowało innych zawodników spoza Dolnego Śląska. Za przykład można postawić chociażby zespół FC Turek (ogółem 32 miejsce), którego manager - Mateusz Wojtczak - zanotował najlepszy wynik kolejki spośród wszystkich naszych graczy. Rekordowe osiągnięcie w jednej serii gier to 115 punktów.

Tak wyglądała czołowa dwudziestka Ustaw Ligę z Radiem Wrocław:

Przez całą rundę wiosenną grali z wami także nasi dziennikarze. Jak nam poszło? O medale nie walczyliśmy, ale wstydu nie przynieśliśmy. Rywalizację możemy podzielić na dwa bo w górnej części tabeli znaleźli się dziennikarze sportowi Radia Wrocław. Ci którzy kopaniem piłki nie zajmują się na co dzień byli o wiele niżej.

Dziennikarze Radia Wrocław:

35. Bartosz Tomczak - PKS Turek - 879 punktów
40. Piotr Pietraszek i Katarzyna Górna - Lepszy SOR(t) - 870 punktów
55. Michał Hamburger - Hambi Team - 843 punkty
108. Magda Bajor i Tomek Sikora - Poranieni RW - 743 punkty
129. Michał Kazulo - LosKazulosTeam - 642 punkty
133. Magda Orzeł - Orzeł Dziamy - 629 punktów

Z kolejną edycją Ustaw Ligę z Radiem Wrocław startujemy tuż przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 w piłkarskiej Ekstraklasie.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.