ZŁOTY POCIĄG: Dziś i jutro zasypywanie dziur, ale w piątek...

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-08-23 08:20 | Zmodyfikowano: 2016-08-23 08:20
A|A|A

Zdjęcia: www.fhq-riese.de

Na dziś i na środę zaplanowano zasypywanie dziur, które powstały podczas dotychczasowych poszukiwań. W planach jest także rekultywacja terenu. Z kolei w czwartek ma zostać zdemontowane ogrodzenie. To jednak nie koniec.

W piątek następna akcja, czyli odwierty. Miały się one rozpocząć w poniedziałek, jednak po ostatnich ulewach nasyp kolejowy zamienił się w jedno wielkie błoto. Na ten teren nie mogła wjechać sprowadzona z Wrocławia wiertnica. Waży ponad 30 ton i było to zbyt niebezpieczne. Ekipa odkrywców musiała czekać aż ziemia wyschnie.

Nowy termin wyznaczono na piątek. Odwiertów ma być więcej niż jeden, w kilku, a może nawet kilkunastu miejscach.

Przypomnijmy, że wiercenie, to ostatnia szansa tego projektu. W wykopanych wcześniej dziurach, pociągu nie znaleziono.

Na najbliższy poniedziałek planowane jest podsumowanie akcji.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~kierowcapoznan
2016-09-03 11:02:45
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie takie skarby "jankesi" znajdowali w dziwnych miejscach i wywozili do sie :)
~sancho_pancho
2016-08-25 21:23:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
ale sie spierdziłem ...
~nick
2016-08-25 14:38:29
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
kiedy ta żalosna komedia sie skonczy? Przecież pół miliarda długów walbrzych przez 100lat nie spłaci, nawet takimi bajkami o pociagach tylu turystów nie przyciągną!
~Gosc
2016-08-25 09:53:34
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pociag jest ale nie w tym miejscu!
~Sortownik
2016-08-24 10:25:53
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
A ja wynalazłem na swojej sortowni śmieci pół miliona w gotówce i nie dostałem nawet jednego procenta
~woj
2016-08-24 08:50:03
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 0
przypomina mi się Konopielka. Przy wykopywaniu złotego konia czar prysł. A tak mieli przynajmniej wiarę.
~Loch
2016-08-24 08:38:48
z adresu IP: (157.158.xxx.xxx)
Ocena: 2
Fajny był ten pociąg, lepszy niż potwór z Loch Ness.
~Paweł
2016-08-23 23:59:04
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nietrzeba było szukac dziury w całym...tylko wiercic dziure w brzuchi...
~Greta
2016-08-23 21:20:26
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: 1
Przecież już znaleziono tunel, skały to sklepienie tunelu w skale.
~karamba
2016-08-23 21:14:03
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dlaczego pan Koper kłamał pokazując te zdięcia pociągu, że klapy otwarte w pociągu. TERAZ TO WSTYD NA CAŁY SWIAT JEST. POZDRAWIAM POSZUKIWACZY ZŁOTEGO NIEWIDZIALNEGO POCIĄGU
~wolej
2016-08-23 21:01:34
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: -1
złoty pociag to bajka i leganda wyssana z palca a gdzie te zdjecia z działami na pokładzie itd
~Wojtek
2016-08-23 20:37:59
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: -1
Przykro się robi ale mam wielki żal za te ,,zdjęcia składu pancernego"..niech się teraz pan Koper z nich wytłumaczy co to za szopka była? albo....zobaczył łuk i powiedział na konferencji jedno słowo..strop a ,że zabrakło pionowych ścian wspierających ów ,,strop" ....nie no żenada. J/akaś mieszkanka Wałbrzycha powiedziała , że o mieście mówi się teraz na całym świecie....niestety wle w kontekście trochę innym proszę pani , śmieją się z was i tyle, niestety.
~wogo
2016-08-23 20:24:53
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pociąg znajdziecie tylko więcej wiary w 2 adwiercie na 10 M powodzenia
~rado
2016-08-23 17:54:06
z adresu IP: (85.255.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pajace . No ale jedno mozna przyznac w telewizji ich pokazali . Beda mieli co wnukom opowiadac.
~klaus
2016-08-23 17:29:32
z adresu IP: (185.23.xxx.xxx)
Ocena: 3
Juz od dawna bylo wiadomo ze tam nic nie ma z ludzi debili probowali zrobic wczesniej ekipa geologow sprawdzila ze tam nic nie ma ale sie uparli teraz za kare za zniszczenie terenu powinni ich na caly sezon na przymusowe wykopki ziemniakow wyslac .
~Zielonyy
2016-08-23 17:29:18
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Poszukiwacze powinni teraz zapłacić za pracę z poszukiwaniem i przeprosić za zamieszanie.
~Kobra
2016-08-23 17:21:51
z adresu IP: (79.67.xxx.xxx)
Ocena: 2
Złoty pociąg jesta .ale w Moskwie...
~Bibek
2016-08-23 16:58:44
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pseudo odkrywcy ośmieszyli się niczym Fajdek w Rio - ha!ha!ha!
~Kris
2016-08-23 16:55:44
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gdyby pod ziemią leżała duża kupa żelastwa, dałoby się zaobserwować anomalię magnetyczną. Niczego takiego nie stwierdzono, czyli żadnego pociągu tam NIE MA! Może liczyli na to, że znajdą gaz łupkowy:-)
~Pierdoła
2016-08-23 16:18:32
z adresu IP: (89.79.xxx.xxx)
Ocena: -1
Przypuszczam, że "ktoś" może poszukiwaczom dyskretnie podpowiedzieć - dajcie sobie siana lub dokonajcie odwiertu w punkcie ... .Z satelity ponoć żelazo namierzyli, a pociąg chyba drewniany nie był ... A gdy nawet nic nie będzie( czego nie życzę), to niechaj Odkrywcy ( z pełnym szacunkiem, przez O) opiszą skrupulatnie swoje poszukiwania z pełną dokumentacją. To będzie instruktaż dla innych śmiałków.
~Lokomoti
2016-08-23 15:15:02
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Stoi na stacji lokomotywa, ciezka, ogromna i pot z niej spływa, tłusta oliwa. Stoi i sapie, dyszy i dmucha, żar z rozgrzanego jej brzucha bucha. Buch jak gorąco, uff jak gorąco, stoi i sapie, ledwo zipie a jeszcze palacz węgiel w nią sypie. Wagony cięzkie do niej podoczepiali z żelaza, stali i pelno ludzi w kazdym wagonie, a w jednym krowy a w drugim konie , a w trzecim siedza same grubasy i wpierdalają tłuste kiełbasy.
~Jak to tak
2016-08-23 14:53:23
z adresu IP: (89.174.xxx.xxx)
Ocena: 4
Życzę im żeby znaleźli przy pierwszym odwiercie
~Jusia
2016-08-23 14:47:06
z adresu IP: (89.229.xxx.xxx)
Ocena: 2
...Myślcie co chcecie...każdy ma swoje zdanie...Moje jest takie,że tam na pewno coś było, ale po cichu się rozeszło...za dużo by było szumu i zainteresowania. Wiadomość o "złotym pociągu" rozeszła się na cały świat. Wydaje mi się,że media wiedzą to co im powiedziano. Byłam tam...te miejsca to jedna wielka zagadka...
~Damian
2016-08-23 14:11:09
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pewne jest że wszystkie te opowieści o pociągach III Rzeszy ginących w górach to tylko legendy i bajeczki. Po co Naziści mieli tu ukrywać coś o gabarytach pociągu? Poco ukrywać złoto i kosztowności skoro potrzebowali wyprawki do Ameryki Południowej. Pozostało jeszcze do odkrycia trochę małych skrytek gdzie ludzie chowali złote łyżeczki i srebrne cukierniczki przed Armią Czerwoną ale takie znaleziska najczęściej są przypadkowe. najciekawsze są składowiska amunicji i broni na które natrafia się najczęściej ostatnio w zeszłym tygodniu w okolicach Szklarskiej Poręby ktoś znalazł taki skarb.
~dsfs234243rtt345
2016-08-23 13:01:51
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -3
widać nie ma co ufać technice ani plotką
~paco
2016-08-23 12:44:44
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szkoda, tyle wysiłmu na nic.Ale to nie przekreßla tezy że ten pociąg istnieje realnie. Stary hanys wiem, że dawni strażnicy nie rzucali słów na wiatr
~1234
2016-08-23 12:41:17
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: -2
Model biznesowy przedsięwzięcia, mocno uproszczony : 1. Zgłaszamy skarb, miejsce jego ukrycia, badania , zeznania świadków etc. 2. Upubliczniamy tą wiadomość , angażujemy media – możliwie szeroka informacja 3. Powiadamiamy i angażujemy organa rządowe- ministerstwo, władze lokalne 4. Podpisujemy stosowne porozumienia dające nam 10% wartości znaleziska (ustawa), wycena po wszystkim , spoko 5. Pozyskujemy srodki:, datki, sprzedaż gadżetów, alkohol co kolwiek, sponsorzy- zawsze się jacyś znajdą bądź w naturze bądź finansowo 6. Rozpoczynamy prace, finansujemy je z zebranych środków 7. Trafiamy na cokolwiek co potwierdza miejsce zgłoszeni 8. Od tego momentu Państwo musi przejąć poszukiwania 9. Czekamy na wyniki poszukiwań 10. Dokonujemy wyceny skarbu 11. Inkasujemy 10% 12. Jesteśmy zarobieni i ustawieni na lata
~Trzeźwy na umyśle
2016-08-23 12:30:46
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 4
W piątek zaczną szukać świętego Graala. Byle dalej od mobrukowego azbestu.
~1234
2016-08-23 11:47:37
z adresu IP: (176.109.xxx.xxx)
Ocena: 1
Całe to kopanie zaczyna przybierać żenująca formę . Rozumiem deszcz i to że tern może być grzasko w miejscach gdzie były zasypywane wykopy, ale na zdjęciach z drona widać że wiertnica spokojnie dojedzie do miejsca przed wiaduktem, to jest pojazd na gąsieńcach przystosowany do poruszania się w takim terenie , a tam jest twardo, ponadto jeździły tam potężne wożidła i nie zatapiały się w błocie. Deszcz który padał z soboty na niedziel nie był w stanie spowodować rozmoknięci gruntu, to był zaledwie deszczyk a nie oberwanie chmury. Jestem niemal pewien ze powstaną góra dwa no może trzy odwierty i na tym koniec. Oni doskonale wiedza - dotarło to do nich , że tam nic nie ma , cała ta szopka przerosła ich . Sadzili że trafią na podstawie tych swoich mocna naciąganych badań na jakiś ślad, dalsze prace będzie musiało przejąć państwo - sprawa zbyt rozdmuchana- a oni zgarna potencjalne 10%. Inwestycja stosunkowo mała potencjalny zysk duży. Od taki plan biznesowy. A tu sprawa się rypła , łudzili sie że może jeszcze jeden i jeden wykop i bedzie ten "skarb" kasa stopniał i się po....ło . Na bazie jakiś do końca nie sprawdzalnych opowieściach Pana Słowikowskiego dwóch sprytnych facetów zamierzało zrobić przysłowiowy biznes życia ( stad te ich przedziwne wyniki badań tym cudownym urządzeniem )
~nik
2016-08-23 11:45:00
z adresu IP: (193.22.xxx.xxx)
Ocena: 3
Niefajnie, że nic nie znaleźli ;-(
~terti
2016-08-23 10:59:46
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
...."to pan Słowikowski jest odkrywcą i to jemu sie należą honory, to on odkrył to miejsce, to on połowe zycia zajmował sie tym tematem i to jego imieniem powinien zostać nazwany pociąg". Czyż nie tak pan spiewał panie Gaik? Dlaczego teraz pan tak nie mówi? wstyd Wam że nic tam nie ma? Teraz pan Słowikowski zniknął w cień bo wyszło na to że połowe zycia zajmował sie niemiecką bajeczką wymyślona przez jakiegoś niemca syna ss..Żal.
~prezes
2016-08-23 10:34:19
z adresu IP: (79.71.xxx.xxx)
Ocena: 9
dlaczego nie kopia tam gdzie georadar pokazal im dziala i czolgi na platformach:)?
~Porazka
2016-08-23 10:27:32
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 0
Trudno przyznać się do porażki !
~Andre
2016-08-23 09:50:44
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wykonają odwierty i ogłoszą, że odkryli anomalia, trzeba kopać, ale potrzebne są nowe pozwolenia i zgody.Do widzenia za rok.
~ggrttt
2016-08-23 09:44:41
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Skoro miał zdjęcie na którym widać wagony, platformy , czołgi to chyba wie gdzie je zrobił i no chyba że to fotomontaż aby dostać pozwolenie
~Mer
2016-08-23 09:33:35
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pociąg jest tylko kopia w nie odpowiednim miejscu.
~Jonah
2016-08-23 09:27:42
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zaraz jesień i zima.
~Maciej
2016-08-23 09:05:25
z adresu IP: (89.238.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jestem ciekaw co na to pan Slowikowski
~:DDD
2016-08-23 08:45:53
z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie ma ?!?!?
~rene
2016-08-23 08:23:14
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
bez szalunków? !