Słaby początek, ale Teodorczyk w końcówce nie zawiódł. Polska zremisowała ze Słowenią

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-11-14 20:34 | Zmodyfikowano: 2016-11-14 20:35

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała ze Słowenią 1:1 (0:1) w towarzyskim meczu we Wrocławiu. W 24. minucie gola dla gości strzelił Miha Mevlja, w 79. minucie wyrównał Łukasz Teodorczyk.

To był ostatni mecz biało-czerwonych w tym roku.

Relacja:

90+2 Grosicki zdążył strzelić jeszcze na wiwat, chwilę później sędzia zakończył to spotkanie. Remisujemy w ostatnim meczu w 2016 roku ze Słowenią 1:1.

90+1' Groźnie było pod bramką Polaków. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale nasi obrońcy byli dobrze ustawieni.

85' Na placu gry pojawił się Damian Dąbrowski. Dolnoślązak zmienił Krzysztofa Mączyńskiego.

85' Polacy chcą pójść za ciosem. Akcja toczy się wyłącznie na połowie naszych rywali. Wymieniamy sporo podań, ale brakuje tego decydującego.

79' GOOOL!!!! Błaszczykowski świetnie dośrodkował w pole karne, do płaskiego podanie najszybciej dopadł Teodorczyk, który podcinką pokonał bramkarza gości.

76' Groźną kontrę Słoweńców przerywa Pazdan. Jednak nieczysto, za co został ukarany żółtą kartką.

75' Kibice nie tracą wiary. Dopingiem próbują zmotywować swoich ulubieńców. Na razie nie pomaga. Piotr Zieliński dośrodkowywał w pole karne, ale do nikogo.

70' Trener Nawałka wpuszcza na boisko Kamila Grosickiego. "Grosik" zmienia Bartosza Kapustkę.

66' Gromkie "Kuba, Kuba" z 42 tysięcy gardeł, a wszystko dlatego, że wchodzi Jakub Błaszczykowski. To oznacza, że udział w meczu kończy już Paweł Wszołek.

64' Zieliński mógł bardzo dobrze wejść w mecz, ale napędzając kontrę i mając możliwość podania do Wilczka i Teodorczyka zagrał zupełnie do nikogo.

61' Na kolejną roszadę zdecydował się Adam Nawałka. Debiutanta Jacka Góralskiego zmienia pochodzący z Ząbkowic Śląskich Piotr Zieliński.

57' Po dobrym początku drugiej połowy biało-czerwoni zwolnili tempo swoich ataków.

53' Zmiana w drużynie Słowenii. Schodzi kapitan Josip Ilićić, a wchodzi Andraż Sporar.

50' Doskonała okazja Łukasza Teodorczyka po podaniu Kamila Wilczka. Strzał polskiego napastnika został zablokowany przez jednego z obrońców.

46' Drugą połowę rozpoczynamy od zmian. Wojciech Szczęsny wchodzi za Artura Boruca, a Kamil Wilczek zmienia Grzegorza Krychowiaka. Zmieniają także Słoweńcy: Miral Samardzić i Miha Zajc siadają na ławce, a w ich miejsce pojawiają się Antonio Delamea Mlinar i Rok Kronaveter.

45+2' Koniec pierwszej połowy

45' To mógł być gol do szatni. Bereszyński świetnie przedarł się prawą stroną, dośrodkował do Mączyńskiego, ale piłkarz Wisły Kraków został uprzedzony przez obrońcę w ostatnim momencie.

40' Strzał jednego ze Słoweńców odbija do boku Artur Boruc

34' W końcu otworzyliśmy lewą stronę boiska. Skończyło się rzutem rożnym, po którym jednak znów nie udało się oddać nawet strzału.

30' Rzut wolny z prawej strony - wrzuca Mączyński, główkuje Cionek i od bramki rozpoczyna Belec. Wcześniej jeszcze żółtą kartką ukarany został Zajc

29' Aktywny Teodorczyk, ale znów atak Polaków rozbija się o obronę Słowenii

26' Polacy ruszyli do ataku. Dwa strzały - najpierw Teodorczyka, a potem Krychowiaka, ale bez większego zagrożenia.

24' Gol dla Słowenii. Josip Ilicić dośrodkował z lewej strony z rzutu wolnego, z "bloków startowych" świetnie wyszedł Miha Mevlja i strzałem z pierwszej piłki przy krótkim słupku pokonał Artura Boruca. Polska - Słowenia 0:1

20' Rzut wolny dla Polski z prawej strony, niespełna 20 metrów od bramki. Dośrodkowanie Mączyńskiego okazało się jednak minimalnie za wysokie dla naszych reprezentantów.

17' Goli nie ma, jest za to meksykańska fala na wypełnionym niemal do ostatniego miejsca wrocławskim stadionie.

12' Strzał Teodorczyka z daleka, ale mocno na wiwat.

7' Pierwsza akcja po której interweniować musiał jeden z bramkarzy. Dośrodkowanie Bereszyńskiego wyłapał Belec.

5' Spokojny początek meczu. Najaktywniejsi są jak na razie kibice z gromkim "Polska! Polska!"

1' Sędzia Bjorn Kuipers rozpoczyna mecz.

Selekcjoner Adam Nawałka dokonał aż ośmiu zmian w składzie w porównaniu z piątkowym, wygranym meczem z Rumunią 3:0.

Kibice nie zobaczyli Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika i Łukasza Piszczka. Ta trójka dostała wolne od Adama Nawałki i opuściła zgrupowanie. Także Słoweńcy przystąpili do meczu osłabieni. Selekcjoner Srecko Katanec nie mógł skorzystać z największych gwiazd: Cesara, Kampla, Bericia i przede wszystkim Jana Oblaka. Ten ostatni to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, który na co dzień broni barw Atletico Madryt.

Skład Słowenii: Vid Belec - Boban Jović, Miral Samardžić, Miha Mevlja, Gregor Sikošek - Nik Omladič, Rene Krhin, Miha Zajc, Jasmin Kurtič, Benjamin Verbič - Josip Iličić.