NFL: Raiders lepsi od wicemistrzów. 9 punktów Janikowskiego (ZOBACZ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-11-29 07:15 | Zmodyfikowano: 2016-11-29 07:15

Sebastian Janikowski zanotował perfekcyjny występ. Pochodzący z Wałbrzycha kopacza trafił oba field-goal i trzykrotnie trafiał po przyłożeniach swojej drużyny. To właśnie strzał Polaka z 23 jardów na 105 sekund przed końcem dał Raiders wynik 35:32. Przewagę udało się utrzymać dzięki fantastycznemu Khalilowi Mackowi. Linebacker Oakland na 55 sekund przed końcem wymusił stratę rozgrywającym Panthers - Camie Newtonie i było już po meczu.

Mack był absolutnym bohaterem spotkania notując przyłożenie, przechwyt, sack (przewrócenie rozgrywającego rywali z piłką), wymusił stratę (fumble) i odzyskał od razu piłkę. Takiego spotkania NFL nie widziała od 2009 roku, kiedy podobnym występem popisał się Charles Woodson grający wtedy w Green Bay Packers.

Co działo się zanim doszło do emocjonującej końcówki?

Po remisowej pierwszej kwarcie - 7:7 - ekipa z Oakland zdominowała drugą część meczu. Do przerwy było 24:7 dla drużyny Polaka, który poza dwoma podwyższeniami zanotował też skuteczne kopnięcie z 23 jardów.

W trzeciej kwarcie do głosu doszli jednak gospodarze i znów mieliśmy mecz. Panthers wyszli na prowadzenie 25:24, a kiedy na początku decydującej odsłony Kelvin Benjamin złapał 44-jardowe podanie Cama Newtona i zanotował touchdown było już 32:24 dla wicemistrzów NFL.

Jak się okazało były to ostatnie punkty Panter w tym meczu. Ofensywa kierowana przez Dereka Carra potrzebowała 10 zagrań, żeby zanotować przyłożenie. Podanie quarterbacka Raiders w polu punktowym złapał Clive Walford. Oakland traciło do rywali wtedy dwa "oczka" więc ich rozgrywający zagrał akcję "za dwa". Derek Carr wypracował sobie wolną pozycję, podał do dobrze ustawionego Setha Robertsa i goście zanotowali udaną konwersję, dzięki której było 32:32.

Carolina Panthers - Oakland Raiders 32:35 (7:7, 0:17, 18:0, 7:11)

Oakland Raiders pozostają wiceliderami konferencji AFC mając taki sam bilans (9-2) jak będący na pierwszym miejscu New England Patriots. Najlepszą drużyną NFL są z kolei przewodzący konferencji NFC - Dallas Cowboys (10-1).

Drużyna Sebastiana Janikowskiego kolejny mecz rozegra w niedzielę. 4 grudnia o 22:05 czasu polskiego Raiders podejmą Buffalo Bills.